Kostka opanoval všech pět rychlostních zkoušek připravených na úsecích kolem dostihové dráhy a klasické rychlostní zkoušce z Lípy do Slušovic.Na druhého v pořadí Romana Odložilíka najel vítěz více než půl minuty.

,,Rozhodně to nebylo tak jednoduché, jak to z výsledku vypadá. Pořadatelé opět připravili náročnou trať, na které bylo hodně bahna a hodně to klouzalo. Nakonec to pro nás ale dopadlo na výbornou a pro nás i celý tým Rufa a věřím že i fanoušky to bylo krásné zakončení soutěžní sezóny," liboval si Tomáš Kostka v cíli slušovické soutěže, jemuž učarovala i atmosféra kolem trati.

,,Bylo super vidět kolem trati tolik fanoušků. Počasí sice asi nebylo podle našich představ, ale i tak si exhibiční ukončení sezóny divákům muselo líbit,"věří vítěz, jenž plánuje v nadcházející sezóně účast v GT vozech na okruzích. ,, Pokud by to ale nevyšlo, určitě se objevíme na soutěžních tratích u nás s některým z vozů kategorie R5," slibuje fanouškům Tomáš Kostka.

Druhé místo v soutěži pak připadlo posádce Roman Odložilík - Martin Tureček se stejným vozem jako vítěz, ovšem v trochu slabší kategorii R5.

,,Mikulášská nás opět nezklamala. Bylo to parádní svezení na uklouzaných tratích, které jsme si náramně užili. Díky účasti Tomáše Kostky s wéercéčkem jsme snad na vítězství ani nemohli pomýšlet. Každopádně věřím, že pěknými smyky hlavně na okruhu kolem dostihovky jsme potěšili nejednoho fanouška, " věří druhý muž v pořadí mikulášské rally, jenž plánuje v nadcházející sezóně několik startů v rámci Mistovství Evropy.

,,Měli bycho mít k dispoici nejnovější motor od Fordu, takže auto bude jistě velmi konkurence schopné. Od myšlenky podpořit nějakého ambiciozního pilota třeba v rámci domácícho mistráku jsme ale neupustili," nastínil možnou budoucnost jejich vozu Odložilík.

Třetí příčku vybojoval až na závěrečné zkoušce na okruhu kolem dostihovky Jan Černý s Fábií S2000, který v konečném součtu přeskočil slováka Martina Kočího o jednu celou jednu desetinu vteřiny a páté místo si při premiérovém startu s vozem kategorie R5 vyjel s vozem Ford Fiesta R5 mistr republiky v produkčních vozech Martin Březík.

Autor: Jiří Hejtmánek

flag
1 Kostka Tomáš - Kučera Ladislav Ford Fiesta RS WRC 13 20:36,6
2.Odložilík Roman - Tureček Martin Ford Fiesta R5 +38,3
3.Černý Jan - Černohorský jun. P.Škoda Fabia S2000 +52,8
4.Koči Martin - Kostka Lukáš Mitsubishi Lancer Evo IX +53,9
5.Březík Martin - Omelka Marek Ford Fiesta R5 +54,7
6 Tlusťák Antonín - Abbasová L.Škoda Fabia S2000 +1:08,0
7.Hudec Martin - Picka Petr Škoda Fabia S2000 +1:17,7
8.Růžička Tomáš - Vymyslický J.Škoda Fabia S2000 +1:19,1
9.Drotár Igor - Bánoci Vladimír Škoda Fabia WRC +1:25,0
10.Pešl Jaroslav - Pešek Roman Mitsubishi Lancer Evo IX +1:26,4