Bronzovou příčku obsadil časem 33:06 fryštacký Radoslav Šíbl hájící barvy týmu Ekodrill Zlín. Z regionálních běžců se v konkurenci 111 mužů do první desítky výsledkové listiny ještě vešli čtyři zástupci ze Zlínského kraje. Domácí Svatopluk Janečka skončil pátý (34:14), další atlet ze Zlína bojující za FTVS UK Praha Andrej Višněvský bral za čas 34:39 sedmou pozici, Petr Veselský z Aspotu Hulín doběhl osmý (35:12) a Radomír Bursa (Titan Trilife Zlín, 35:19) desátý.

,,Zpočátku byla v čele čtyřčlenná skupina. Po prvním kilometru jsem se ale Navrátilovi, Šíblovi a Kučerovi vzdálil. Navíc se mi ve zbytku závodu na první příčce neustále dařilo navyšovat náskok. A to jsem měl v cíli ještě rezervy," pochvaloval si 29letý Tomáš Steiner.

Ten zároveň obhájil loňské prvenství ve zlínském Mikulkášském běhu. ,,Podobně jako v Mikulášském běhu v Olomouci, tak i ve Zlíně jsem od startu běžel naplno. Já totiž jinak běhat neumím. Nicméně tato taktika mi v krajském městě zajistila zisk stříbrné pozice," radoval se také nejúspěšnější regionální krosař v závodu morkovický Tomáš Navrátil.

Ženský závod ovládla Jana Žaludková z Lukova, jež reprezentuje klub BS Slopné. Zkušená krosařka brala prvenství za čas 40:18. Stříbrná Veronika Brázdová z Kroměříže za ní zaostala o jednu minutu a jednačtyřicet sekund, třetí místo mezi zástupkyněmi ženského pohlaví získala Mária Sýkorová (Vizovice, 43:41). Marie Hynštová z AK Drnovice skončila čtvrtá (44:21) a Zuzana Kadlčáková z otrokovického Kesbuk Teamu pátá (44.55).

,,Moc mi to dneska nešlo. V posledním období mám v nohách dva těžké závody. Nemohla jsem se pořádně rozběhnout. Proto jsem byla ráda, že se mi už po několika úvodních metrech podařilo na prvním místě vybudovat před ostatními soupeřkami dostatečný náskok," přiznala při vyhlašování výsledků největší ženská favoritka 40letá Jana Žaludková.

,,Šest kilometrů jsem byla na trati v dobrém rozpoložení. Pak jsem ale na Janu začala výrazně ztrácet," podělila se se svými pocity ze Zlína běžkyně z Hané Veronika Brázdová.

Přehled vítězů Mikulášského běhu ve Zlíně 2015:

Muži do 39 let: 1. Tomáš Steiner (AK Drnovice) 31:58. Muži do 49 let: 1. Petr Kučera (SK Salix Grymov) 33:23. Muži do 59 let: 1. Josef Gargulák (BS Slopné) 38:44. Muži nad 60 let: 1. Alois Škrabánek (Viva Zlín) 40:31. Ženy do 39 let: 1. Veronika Brázdová (Kroměříž) 41.59. Ženy nad 40 let: 1. Jana Žaludková (BS Slopné) 40:18.

LUBOMÍR HOTAŘ