,,Po prvním kilometru se vpředu vytvořila pětičlenná skupina. V ní jsem byl společně s Ocáskem, Jiřím Petrem, Šíblem a Navrátilem. Před prvním přeběhem mostu na polní cestu za řekou ale zůstali na čele jenom Ocásek, Petr a Šíbl. Tempo vedoucí skupinky bylo pro mě příliš vysoké. Proto jsem se s Tomášem Navrátilem pohyboval těsně za nimi na čtvrté až páté pozici,“ informoval nejúspěšnější reprezentant Zlínského kraje v letošním Mikulášském běhu v krajském městě Jan Kolárik.

 Závod se však rozhodoval v terénu ve druhém okruhu. ,,V tomto úseku se Ocásek vzdálil všem soupeřům a Jiří Petr běžel na stříbrné pozici také osamoceně. Já jsem se však začal s Navrátilem přibližovat k Šíblovi. Ten postupně zpomaloval. Těsně před cílem v posledním stoupání se mi kroměřížského vytrvalce i Radka Šíbla podařilo předběhnout a pak už jsem na bronzové příčce zůstal až do cíle,“ popsal klíčový moment v souboji o třetí místo Kolárik.

Ten byl spokojený i s dosaženým časem. ,,Do závodu jsem zvolil trailové boty s větším dropem. A vzhledem k rozmáčené části trati severně za řekou se mi v nich běželo výborně,“ pochvaloval si zlínský krosař Jan Kolárik.         

Z regionálních běžců skončili ještě Fryštačan Radoslav Šíbl (Ekodrill Zlín, 33:17) čtvrtý, obhájce loňského prvenství Tomáš Navrátil z AK Kroměříž díky času 33.29 pátý, Filip Vabroušek (AK Zlín, 34:16) šestý, Svatopluk Janečka ze Zlína sedmý (34:25), Radek Sadil z Chomýže devátý (35:25) a Přemysl Žaludek (Cyklogat Malenovice, 35:39) desátý.      

Běh na 2 míle ve Zlíně, prosinec 2018
Zápisník Lubomíra Hotaře

Také v závodu žen se v Loukách sešla nabitá konkurence. Vítězství získala za čas 40:25 Martina Novotná z AK Kroměříž, před Janou Žaludkovou (Zlín, 42:04). Třetí místo brala Silvie Zvonková (Zvonek Sport Valašské Klobouky, 42:21). Lucia Friedlaenderová (Mattoni Freerun Zlín, 42:37) doběhla čtvrtá a Mária Sýkorová (Sýkora Running 44:41) pátá.

 ,,Účast v Loukách mi doporučil trenér Ondřej Němec. Pro start na předměstí Zlína jsem se rozhodla ve středu,“ vysvětlovala Martina Novotná.

 Běžkyně z Brusného se na začátku na čele střídala s Janou Žaludkovou. ,,V průběhu třetího kilometru, kdy Žaludková zvolnila tempo, jsem se od mojí největší soupeřky odpoutala a na první příčce už jsem pak zůstala až do cíle,“ upozornila na rozhodující moment Novotná.

,,Na závod jsem se těšila. Ráno jsem se ale necítila dobře. Nicméně jsem ráda, že jsem v něm startovala. Nová trať, kde se střídal krosový povrch se silnicí, se mi totiž líbila,“ prozradila stříbrná v pořadí Jana Žaludková.

V Loukách uspořádali také pětikilometrový závod. V něm v mužích dominoval Tomáš Gabko (Klub biatlonu Vsetín, 19:16). Mezi ženami byla nejrychlejší Ellen Vitásková ze stejného oddílu (21:28).

 ,,Letošní zlínský Mikulášský běh, při němž se vybralo na pro Nadační fond dětské onkologie Krtek 160 000 Kč, se povedl. Ideální bylo počasí, kdy rtuť teploměru ukazovala šest stupňů. Dokonce svítilo i slunce. Rekordní byla účast. Vždyť v obou závodech se představilo 309 běžců a běžkyň. V Loukách si zazávodila i spousta dětí,“ byl maximálně se vším spokojený ředitel závodu Jiří Prokop.      

3. liga stolních tenistů Orel Zlín - Šarovy
Stolně tenisový zápisník Lubomíra Hotaře

GALERIE VÍTĚZŮ HLAVNÍHO DESETIKILOMETROVÉHO ZÁVODU MIKULÁŠSKÉHO BĚHU VE ZLÍNĚ 2018:

Muži do 39 let: Martin Ocásek (Krnov) 32:57.  

Muži do 49 let: Svatopluk Janečka (Zlín) 34:25.

Muži do 59 let: Bronislav Matouch (Jisva Zlín) 37:47.

Muži nad 60 let: Ondřej Němec (AK Kroměříž) 41:26.

Junioři: Adam Gajdůšek (Mattoni Freerun Zlín) 40:45.

Ženy do 39 let: Martina Novotná (AK Kroměříž) 40:25.

Ženy nad 40 let: Jana Žaludková (Zlín) 42:04.