,,Jezdci nás podcenili," míní otrokovický forvard Lukáš Kalivoda. „V zápase jsme po dvou gólech Petra Graubnera vedli v deváté minutě 2:0. Ovšem později až do poloviny utkání měl soupeř duel pod kontrolou a zlínský tým otočil ve 23. minutě skóre na 5:3 ve svůj prospěch. V této pasáži střetnutí jsme se dokonce obávali debaklu, protože jsme si vzpomněli na loňskou porážku 1:18," přiznal otrokovický útočník.

Jeho celku podporovaném výborným brankářem Vičíkem se však v 36. minutě po trefách Hamrlíka a Volaříka podařilo vyrovnat na 5:5 a poté dokonce strhnout vítězství na svoji stranu. ,,Soupeř si ve třetí třetině vybral slabší chvilku a my dávali vesměs laciné góly. Nicméně za skvělou práci v defenzivě jsme si tři body z této partie zasloužili," tvrdí Kalivoda.

,,Souboj herně nevyšel celému kolektivu. Chyběl nám pohyb a důraz v osobních soubojích a také před brankovištěm Otrokovic. Navíc se nám nedařilo proměňovat šance," našel příčiny nečekané porážky vedoucí mužstva Rangers Tomáš Bubrinka.

Proti dalšímu silnému protivníkovi se už ale Otrokovice neprosadily a podlehly obhájci prvenství z minulé sezony ligy, týmu Rivermen, 5:7. I tohoto favorita však potrápily. ,,Rovněž proti loňskému mistrovi jsme nastoupili v okleštěné sestavě, což nám ovšem paradoxně pomohlo. Celý tým se totiž soustředil na pozorné bránění. Rivermen měl sice velkou převahu, ale my jsme mu důstojně odolávali. I s přijatelnou porážkou jsme proto spokojeni," konstatoval otrokovický Kalivoda. ⋌(hot)

VÝSLEDKY 24. A 25. KOLA: HK Otrokovice – Rangers Zlín 8:6 (Hamrlík 3, Petr Graubner 2, Volařík 2, Volařík – Machuta 3, Skyba, Marek Nádvorník, Zlámal),Tečovice – Boston Zlín 0:14 (Novák 2, Kovařík 2, Vingárek 2, Svozil 2, Jurášek 2, Černý, Šabacký, Staroba, Vymazal), Stator – Zlínský Švec 5:3 (Gajdošík, Sabáček, Christov, Slováček, Kadlčák – Vitásek, Zelík, Žaludek), Tigers Malenovice – Boston Zlín 7:2 (Koutský 3, Bršlica 2, Juřena, Kostka – Fryšták, Staroba), Rivermen Malenovice – HK Otrokovice 7:5 (Bahula 2, Pešat, Konrády, Šimon Kubis, Rzesotto, Bartoněk – Žitný 2, Volařík, Hamrlík, Petr Graubner).

1. Tigers 11 2 0 0 3 91:46 37
2. Rivermen 11 0 0 0 2 104:54 33
3. Rangers 10 0 1 1 1 107:45 32
4. Boston 10 0 0 1 6 96:60 31
5. HK Otrokovice 8 0 1 0 7 78:72 25
6. Stator 5 1 0 0 11 70:113 17
7. Zlínský Švec 1 0 0 2 12 44:93 5
8. Tečovice 0 1 0 0 14 25:132 2