„Je to nový projekt svazu a České televize, aby se zvýšila sledovanost volejbalu. Podle čísel je proti minulým trojnásobná,“ vysvětluje zlínský kouč Roman Macek.

Pořadatelskému klubu však způsobí náhlý vpád televizní techniky nemalé potíže. Na palubovku musel být položen den před zápasem speciální modrý povrch, na kterém se hraje mistrovství Evropy nebo Liga mistrů.

Začátek střetnutí zřejmě také negativně ovlivní počet lidí v hledišti. Fatra proto přichystala pro návštěvníky několik atraktivních akcí. „Pro každého je zajištěno občerstvení, nejrychlejší dostanou u pokladny oficiální tričko letošního evropského šampionátu,“ vyjmenoval Macek.

Zlínští volejbalisté museli úvodu zápasu přizpůsobit rovněž tréninkový plán. Normálně hrají doma od 17 hodin. „Postupně jsme posouvali čas a v pátek jsme končili v deset hodin,“ podotkl kouč Fatry.

Samotní hráči se s pozdním termínem utkání vyrovnali bez potíží. „Nevadí mi to. Z Polska jsem na večerní duely zvyklý. Volejbal se hraje pro diváky a když je v televizi, je půl deváté ideální čas. Jen jsme si na tréninku dělali srandu, že někteří hráči už v tuhle dobu spí,“ smálo se zlínské libero Přemysl Obdržálek.

Fatra ale myslí především na vítězství. Předchozí dva domácí duely s Benátkami nad Jizerou a Příbramí prohrála a nezískala ani set. „Když navážeme na výkon z Českých Budějovic, vítězství nám nemůže utéct,“ pravil kapitán mužstva Petr Sedláček.

Zlín sice na jihu Čech před devíti dny podlehl, mistra ale dotlačil do tie-breaku a jako první celek ho obral o bod. Pokud by ČZU Praha porazil, vystřídá ho na pátém místě. Jak na to, ukázalo minulý týden prvoligové Staré Město, které Pražany doma porazilo 3:0.