Muži, junioři a dorostenci začali na Hané ziskem stříbra, o které se postaral Marek Bobál v dorosteneckém sprintu na sto metrů. Na čtyřstovce jej dokázal napodobit jeho oddílový kolega Tomáš Trčka, který přidal další stříbro i na dvojnásobné trati. Mezi dorostenci se třetím místem blýskl i Rostislav Navrátil v závodě na 110 metrů překážek.

Stejná trať výtečně sedla i jeho juniorským kolegům. Jakub Stündl doběhl druhý, Josef Polách třetí. Překážkové závody vůbec Zlínským vycházely. Na dvoukilometrové trati dorostenců si pro stříbro doběhl Josef Veselý. Na tříkilometrové trati pak přidal nádavkem mistrovský titul Jan Kalenda.

Dorostenkám cinkla na Slovácku bronzová medaile hned v úvodním sprintu na sto metrů. Postarala se o ni Kateřina Henešová. Na tříkilometrové trati se mohla těšit ze zisku druhého místa juniorka Lucie Kolářová. V dorosteneckém finále na sto metrů překážek se z podobného úspěchu radovala i Kristýna Toufarová a mezi juniorkami na téže trati získala stříbro také Michaela Paolová. Ta samá závodnice přihodila ještě jedno druhé místo, a to na překážkářské čtyřstovce.

V ženské kategorii se už tradičně dařilo Kateřině Blažkové. Rovněž jí vyšel závod na 400 metrů překážek, a protože v této disciplíně neměla konkurenci, má zlato! Sto metrů překážek vyneslo seniorský bronz pro Evu Kozmíkovou. Ve trojskokanském sektoru zazářila juniorka Eva Nováková, jež skončila druhá. V technických disciplínách se zlínský oddíl dočkal i dalšího titulu. V hodu diskem se o něj postarala dorostenka Erika Lorencová, která přidala druhé místo v hodu kladivem.

Mezi ženami potvrdila výtečnou formu Lenka Tomaštíková. Její kladivo dolétlo nejdál ze všech a zajistilo Zlínu další zlato. Navíc přidala i třetí místo za hod diskem.

„V obou závodech jsme se výrazně medailově prosadili, byť ne všechny výkony jsou hodny medailového lesku, ale některé naopak význam těchto akcí přesahují. Spíše nás ale mrzí skutečnost, že každá složka soutěžila na jiném stadionu, a trenéři tak nemohli mít všechny své svěřence pod dozorem,“ posteskl si trenér zlínského klubu Pavel Utíkal.

Robert Štach