„Problém byl ve financích. Po předchozí sezoně odešlo šest hráček a zůstaly pouze čtyři a nikdo nový, zkušený za ně nepřišel. Družstvo bylo doplněno dorostenkami, které hrály předtím okresní přebor a přestup do druhé ligy byl pro ně velmi náročný. Navíc nás limitovala zranění,“ řekla smutně Mizerová.

V základní části jste vyhrály jen dvě utkání, nebyl to zlomový bod v soutěži?

Určitě k sestupu přispěl. Bohužel ostatní družstva jako je třeba BA Sparta trénují čtyřikrát týdně a jsou někde jinde. Ale nejslabší v soutěži jsme rozhodně nebyly. Krnov na tom byl třeba kvalitativně hůř než my, ale na rozdíl od nás se mu vydařila lépe základní část, což bylo rozhodující.

Mrzí vás hodně, že se nepodařilo soutěž udržet?

Jsem hlavně zklamaná z toho, jak nespravedlivě posuzovala Česká basketbalová federace, rozhodla o udržení ve druhé lize. Protože z obou skupin dohromady měla sestoupit tři družstva. U nás již v základní části odstoupilo béčko Pardubic, takže se nám s nimi získané body do baráže nezapočítaly. Ve skupině A ale hrálo o udržení šest celků, takže předposlední Toužim měla o čtyři zápasy více než my a tím pádem mohla získat více bodů.

Vy jste u týmu teprve první sezonu, berete sestup jako osobní neúspěch?

Ne. Protože družstvo bylo nezkušené. Ale na konci ročníku bylo vidět, že holky udělaly velký krok kupředu.

Zůstanete i na lavičce pro příští sezonu?

Chtěla bych. Záleží, jestli se dohodneme s místopředsedou klubu panem Bačákem.

Příští rok budete hrát Středomoravský oblastní přebor. Bude cílem okamžitý návrat zpět do druhé ligy?

Budeme pro to dělat všechno. Na druhou stranu je ale ve hvězdách, v jakém složení tým bude hrát, protože dorostenky Šoulová, Gajdošíková, Elgrová, Zichová chtějí odejít studovat vysoké školy mimo Zlín.

Na kterém postu vás nejvíce tlačí bota?

Na rozehrávce, protože všechny čtyři holky možná odejdou. Ale v tuto chvíli nevím, z kterého týmu by případná nová hráčka měla přijít. Optimální by ale bylo, kdyby přišlo tak deset basketbalistek. Ale vážně. Stačily by i čtyři.

Kdo bude největším sokem v boji o postup?

Nedokážu říct, protože ostatní týmy vůbec neznám.

Do kdy chcete mít jasno, o posilách?

Během června, nejpozději koncem července.

Ukončily jste již sezonu? Kdy začnete s přípravou na nový ročník?

V úterý jsme sehrály v Kroměříži poslední přátelský zápas s výběrem amerických univerzit, který jsme prohrály asi o čtyřicet. Znovu začneme trénovat od příštího pondělí dvakrát týdně až do konce června. Pak budou mít holky měsíc volno a v srpnu již začneme v ostřejším tempu. Samotná soutěž odstartuje v říjnu.