Zlínský plavecký klub byl nejvíce zastoupen v kategorii ročníků 2001–2002, kde Martin Ráček zvítězil na 100 prsa a 100 polohový závod. Stříbrnou medaili pak přidal v disciplíně 100 motýlek a čtvrtý skončil na 50 volný způsob. Dále Matěj Golda obsadil 4. místo na 100 polohový závod a 6. místo na 100 motýlek. Nikol Lissová doplavala čtvrtá na 50 volný způsob, šestá na 100 volný způsob a osmá na 100 polohový závod. V první desítce se usadili ještě Tereza Čagánková – 8. místo na 100 znak, Anna Lorencová – 9. místo na 50 volný způsob a Robert Samsonek – 9. místo na 100 volný způsob.

Nejstarší kategorii A 15 – 18 let zastoupil Adam Pastušan, který si zaplaval 200, 100 i 50 volný způsob a obsadil páté, sedmé a deváté místo. Na 100 polohový závod doplaval osmý.

V kategorii ročníků 2003–2004 si výborně vedl Petr Urbánek. Zlatou medaili získal za 50 a 100 VZ, stříbrnou za 100 PZ a bronzovou za 200 VZ. Skvěle ho doplnil Matěj Konečný, kterému unikly těsně stupně vítězů hned dvakrát – na 50 VZ a 100 P, kde obsadil 4. místa. V závodě na 100 PZ skončil sedmý.

V nejmladší kategorii ročníků 2005 a mladší se prosadil Filip Zábojník. Získal stříbrnou medaili v závodě na 50 volný způsob a bronzovou na 50 znak. K tomu přidal dvě pátá místa na 50 motýlek a 100 polohový závod.

V závodě štafet na 4×50 volný způsob se naše kvarteto ve složení Martin Ráček, Matěj Golda, Tereza Čagánková a Nikol Lissová umístilo na nepopulárním 4. místě, když o medaili přišlo až v posledních metrech závodu.

„Všichni závodníci podali dobré výkony a zlepšili svá osobní maxima. Věříme, že dobrá forma jim vydrží i do následujících bojů v oblastních přeborech. Na závěr dostali všichni zúčastnění krásného perníkového čertíka," sdělil s úsměvem trenér Zlínského plaveckého klubu Aleš Macek.

Válel také Plavecký klub Zlín

Skvělých výsledků dosáhl i Plavecký klub Zlín, jehož reprezentovalo 47 závodníků. Hned čtyři první místa získal v hlavní disciplíně 100 polohový závod. Postarali se o to Michael Muller, Petra Zelinková, Lucie Schlosserová a Miroslav Knedla. Bronz pak vybojovali Vojtěch Kordač, Bára Zlobická a Jana Přibylová, která překonala oddílový rekord 10letých časem 1:25,60. Původní rekord byl v držení Beáty Polišenské za čas 1:26,80.

Další výsledky PK Zlín: 1. místa na 50 volný způsob – Petra Zelinková, Barbora Zlobická, 2. místo – Jakub Skála, 3. místa – Muller, Kordáč. 2. místo na 50 prsa – Jana Přibylová, 3. místo – David Král. 1. místo na 100 prsa – Michael Muller, Petra Zelinková, 2. místo – Zlobická Bára, 3. místo – Pytela Antonín. 1. místo na 100 volný způsob – Vojtěch Kordáč, 3. místo – Svobodová Eva. 2. místo na 50 znak – Knedla Miroslav, Přibylová Jana – opět překonaný oddílový rekord 10letých časem 40,40 (původní rekord Terezy Lavičkové 40,90). 2. místo na 100 znak – Michael Muller, Alena Mrkvičková, 3. místo – Lukáš Šup, Nikol Šimrová. 3. místo na 200 volný způsob – Michael Matúš. 1. místo na 50 motýl – Miroslav Knedla, 2. místo – Jana Přibylová, 3. místo – David Král. 1. místo na 100 motýl – Petra Zelinková, 3. místo – Vojtěch Kordáč. Štafety 4×50 volný způsob: 1. místo – Zlín A (Petra Zelinková, Alena Mrkvičková, Michael Muller, Marek Fiala), 2. místo – Zlín B (Jakub Skála, Eva Svobodová, Vojtěch Kordáč, Bára Zlobická). (spo)