V tabulce se po 42. kole posunuli na sedmou příčku a postup do play off tak mají na dosah. V dalších zápasech se mladí Berani představí na domácím ledě. V pátek od 15 hodin hostí České Budějovice a v sobotu se v 12.30 hodin střetnou se Spartou Praha. Obě utkání se odehrají na Zimním stadionu Luďka Čajky.

V pátek mladí Ševci vyhráli nad Pardubicemi 4:3 v prodloužení. Zlín tak velmi důležitý zápas zvládl.

,,Utkání hrané v Chocni bylo plné zvratů. Vedli jsme v něm 1:0 a 2:1, ve dvaačtyřicáté minutě však Voženílek otočil stav na 3:2 pro Pardubice. Naštěstí v 55. minutě Horváth po akci s Jenáčkem a Hefkou vyrovnal na 3:3 a po třiceti sekundách prodloužení nám zajistil výhru Miko," radoval se z dvoubodového zisku hostující obránce Petr Procházka. Ten se také podílel asistencí na rozhodující čtvrté brance Beranů.

V sobotu Zlín zvítězil v Hradci Králové 5:4. Rovněž duel na ploše Mountfiledu měl dramatická rozuzlení. Hosté v něm prohrávali 1:2 a 2:3, aby šli v průběhu druhé třetiny do vedení na 4:3. Východočeši však v třiapadesáté minutě Chalupou srovnali stav na 4:4. Tři a půl minuty před koncem Jenáček našel před domácí brankou volného Strmisku a ten zajistil pro zlínské mužstvo další skalp.

,,Přestože oba týmy vyprodukovaly spoustu chyb, důležitý souboj se mi dobře hodnotí. Ve vyrovnané partii jsme proti oslabenému soupeři šli štěstí naproti a to se nakonec přiklonilo na naši stranu. Zároveň jsme se znovu o kousek přiblížili k postupu do vyřazovací části juniorské extraligy," užíval si se svým kolektivem úspěch na královohradeckém ledě zlínský kouč Zbyněk Mařák.