„Už před Velkou cenou jsem říkal, že očekávám dvě až tři zlaté medaile a celkový počet někde okolo desíti. Jsem rád, že jsme potvrdili svou výkonnost a zároveň i výsadní postavení ve Zlínském kraji,“ pochvaloval si po závodech předseda pořádajícího oddílu Ladislav Hrbáček, kterého potěšil i velký zájem soutěžících.

„Pro kluky i holky jsme vypsali celkem tři věkové kategorie, které byly rozděleny zvlášť podle hmotností. S jejich obsazením jsme neměli žádné problémy,“ pokračoval Hrbáček. Vždyť v krajském městě se představilo hned 189 mládežníků z celé republiky, z toho šestnáct ze Zlína.

Domácí judisté dosáhli velmi hezkého úspěchu i v opačném věkovém spektru. Na mistrovství České republiky veteránů se totiž ze zlaté medaile mohl radovat ve váhové kategorii do 81 kilogramů Jiří Král.

Český reprezentant si tím zároveň vysloužil i nominaci pro evropský šampionát veteránů, který v polovině listopadu hostí Praha. Král se v tuzemské metropoli zapojí nejen do závodů jednotlivců, ale jeho výsledky se budou započítávat i do soutěže družstev. Loni obsadil zlínský reprezentant na evropském šampionátu sedmé místo, letos by se v domácím prostředí ve výsledkové listině rád posunul ještě o něco výš.

(rs)