„Od říjnového sprintu ve Vsetíně jsme v závodním autě neujeli ani kilometr, takže na úvodní podnik celého šampionátu se samozřejmě moc těšíme. Naší nevýhodou oproti většině dalších soupeřů je menší vyježděnost. První dvacítka už absolvovala minimálně jeden ostrý start, nás to teprve čeká. Každopádně do toho půjdeme naplno a v naší třídě se pokusíme atakovat stupně vítězů,“ prozradil plán směrem k nadcházející sezoně Pantálek.

Druhý nejprestižnější tuzemský seriál v rallye se těší již tradičně výrazně početnější účasti než dvoudenní závody a úvodní podnik této sezony není výjimkou.

„I v naší třídě panuje poměrně velká konkurence. Hlavně mladí kluci okolo dvaceti let letí jako blázni. Bujáček, Jakeš, Hudec nebo Semerád budou hodně rychlí. Také na to šlápneme, ale přes závit určitě nepojedeme. Mládí se, holt, nedá dohnat,“ pousmál se v květnu 40letý soutěžák.

Směrem k nejbližšímu víkendu si pak přeje především stálé počasí.

„Jestli bude svítit sluníčko anebo bude pršet, není až tak podstatné. Hlavně ať to není tak, že vyjedeme na slickách a v průběhu etapy se rozprší,“ potvrdil Pantálek. Na trať samotné Rally Vrchovina pak má jen ty nejlepší vzpomínky.

„Rychlostní zkoušky v kraji České Kanady jsou náročné, ale krásné,“ stručně charakterizoval.

Zanedlouho jej však kromě ostrého startu sezony čeká další významná událost. Jeho manželka přivede v nejbližších týdnech na svět druhého potomka. Tomu prvnímu, Lukášovi, bude letos 20 let a donedávna hrával nejvyšší celostátní soutěž starších dorostenců ve fotbalovém Zlíně.

„Samozřejmě se na miminko těšíme. Víme, že to bude kluk. Věříme, že vše dobře proběhne a nenastanou žádné komplikace,“ doplnil želechovický pilot.