V Hluku se nejvíc dařilo v kategorii dorostenců Tomáši Smýkalovi, který ve dvouhře postoupil do čtvrtfinále. Smýkal ve vyřazovacích soubojích porazil v 1. kole Gašparíka 3:1, v osmifinále Ježa (oba Slovensko) 3:0. Zastavila ho až slovenská jednička Samuel Novota, jemuž ve čtvrtfinále podlehl 1:3 na sety. „Proti Ježovi jsem byl ve výměnách jistější. Bohužel s Novotou se mi už tolik nedařilo. Navíc jsem nenašel zbraň na bekhendový topspin soupeře ze Slovenska,“ uznal Tomáš Smýkal.

Na Slovácku se představili i další zástupci zlínského KST. Postupy do osmifinále tam vybojovali mezi dorostenci Arnošt Topič, ve starších kadetech Michal Prokeš a mezi mladšími kadety Ondřej Lapčík.

Stolní tenisté KST Zlín dali o sobě vědět rovněž v následném satelitu v Havířově. V soutěži družstev tam první kolektiv KST Zlín ve složení Topič, Prokeš a Lapčík postoupil do čtvrtfinále. Zlín v osmifinále zdolal čtvrtý tým Izraele 3:0 na zápasy. V partii o semifinále však podlehl Košicím 1:2 na utkání.

V soutěži jednotlivců postoupil nejdál dorostenec Libor Smoček, jenž prohrál v osmifinále ve třech sadách s českou jedničkou Pavlem Širůčkem (Baník Havířov). „Širůček mě udolal razancí,“ smutně konstatoval Libor Smoček.

(hot)