„Ani jsem si nevšiml, že karta byla modrá. Byla jiná než žlutá, a tak jsem uposlechl příkaz sudích a odešel do publika," podvolil se rozhodnutí zaskočený slovenský trenér ve službách Zlína. „Už si ani nepamatuji, kdy jsem byl ve své dvacetileté trenérské kariéře vyloučený. Snad možná někdy v mých začátcích. Ale to už je hodně dávno," marně pátral v paměti Sabadka.

V zápise o utkání nakonec delegát k celému incidentu napsal toto: Po diskusi s rozhodčím a následném otočení směrem do hlediště pronesl na adresu rozhodčího čur..

„Nejsem svatý, ale takové slovo my Slováci vůbec nepoužíváme! Více se ale k tomu problému nyní nemohu vyjadřovat," omluvil se Sabadka pod hrozbou pokuty, kdy aktéři utkání mají zakázáno vyjadřovat se k výkonům sudích bezprostředně po utkání.

Vyloučení na samém konci naprosto poklidného a hlavně rozhodnutého zápasu se divili nejen aktéři, publikum, ale celá lavička Zlína. Delegát Simu totiž musí mít uši lepší než netopýr, když na vzdálenost téměř 10 metrů v hlučném prostředí zlínské haly slyšel údajné vulgární ulevení domácího trenéra. Bezprostředně po utkání ale ani sudí svého delegáta „nepodrželi", když potvrdili, že žádný výlev k jejich osobě nezaznamenali.

A jaký trest nyní hrozí modrou kartou pokáranému kouči Sabadkovi? Minimálně stop na jedno – středeční utkání v Michalovcích, ale spíše několik. Moudřejší bude po čtvrtečním zasedání disciplinární komise.