„Před letošní sezonou prošla naše stáj pouze několika drobnými změnami. Téměř všichni lídři v klubu zůstávají, bohužel dva tahouny sužují nepříjemné zdravotní problémy. Dlouhodobě nemocný je Jiří Choleček a pochroumané koleno zatím nepustí k činnosti ani Iva Kučeru,“ informoval majitel a manažer zlínského týmu Dalibor Kmenta.

Příprava zlínského oddílu byla však stejně jako loni vzhledem k mírnější zimě opět kvalitní a pouze v domácích podmínkách.

„K najíždění potřebných kilometrů jsme se scházeli téměř každou sobotu a neděli. Navíc byly tréninky i v tělocvičně a v posilovně,“ prozradil Kmenta, jenž bude i letos spoléhat na osvědčené opory. „V hlavní kategorii by to měli být Lukáš Josefík s Martinem Ševčíkem. Pokud mu to práce dovolí, tak o sobě určitě dá vědět rovněž Oldřich Choleček.

V ostatních kategoriích zaútočí na přední pozice Libor Homola, Petr Řiháček, Josef Slezák, Pavel Novotný, Miroslav Pavlík, Bronislav Ševčík a ve druhé polovině sezony i Vladimír Baťa. Ten se totiž v létě podrobil operaci páteře,“ věří svým svěřencům manažer.

Kmenta si dává také poměrně vysoké cíle.

„Chceme vyhrát soutěž družstev a pravidelně dosahovat na přední pozice v jednotlivých závodech,“ přeje si majitel KCK Cykloteamu Zlín. První podnik Moravského poháru 2008 se pojede v okolí Uničova a Šternberku. Druhý závod pořádá 4. května zlínský KCK Cykloteam v okolí Machové, kde se bude konat 11. ročník Zlínských okruhů 2008.

(hot)