,,Závod mě zastihl v dobrém rozpoložení. Od začátku jsem do něho šel naplno. Na tak krátkých tratích totiž není prostor na odpočinek. Solidně jsem zaplaval a rovnoměrné ostřejší tempo se mi dařilo udržet také při cyklistice a běhu. V okolí Morkovic jsem rovněž prodal zkušenosti se znalostí tamního prostředí," pochvaloval si zisk zlaté příčky Jiří Klíma.

Letošního Morkovského chlapa se ve všech kategoriích zúčastnilo 197 triatletů. V absolutním pořadí mezi muži se z regionálních borců zviditelnil ještě pátý v pořadí Pavel Žák z pořádajícího Bike Triatlonu Morkovice (57:46), Tomáš Procházka (Plavecké sporty Kroměříž, 58:34) skončil sedmý, Denis Knedla (Titan Trilife Zlín, 59:22) devátý a nositel barev Cyklogatu Malenovice Přemysl Žaludek bral za čas 1:00:24 desátou příčku.

V závodu žen dominovala zlínská reprezentantka Jana Žaludková z týmu Seco Tools (1:02:52), před Žanetou Bajerovou (Titan Trilife Zlín, 1:04.38). Třetí pozicí se pyšní Lucie Javorová z Hvozdné (Valachbajk Team, 1:06:12). Také Žaludková v Morkovicích vyhrála čtvrtý rok po sobě.

,,Podmínky v nezvykle chladném počasí mi vyhovovaly," přiznala Jana Žaludková. Zlínská triatletka si ale uvědomovala, že se letos v Morkovicích mezi ženami na startu sešla výborná konkurence. ,,Čekala jsem, že po plavání a cyklistice budu mít na některé soupeřky ztrátu. Nicméně na kole se mi jelo dobře a poté ještě líp běželo. Proto jsem porazila i podstaně mladší triatletky Bajerovou a Javorovou," potěšilo v cíli Žaludkovou, jež měla dokonce letos na Hané ještě o jedenáct sekund lepší čas, než v loňském roce.

Autor: Lubomír Hotař