„Na papíře jsme sice byli favority, ale zas tak snadné to nebylo. Rozhodlo především naše nováčkovské nadšení z play off. Jestliže v prvním zápase nám do brány spadlo téměř vše, o den později byl k vidění dvě třetiny vyrovnaný souboj a naše trápení v koncovce,“ potvrdil centr první útočné formace. „Po jednoznačné sobotě jsme si asi mysleli, že to půjde samo a soupeř se sám porazí. Opak byl ale pravdou, navíc jsme jej možná trochu podcenili,“ připustil Vaněk.

Přestože Panterům k vytouženému postupu do semifinále chybí už jen krůček, podle tahouna týmu ještě zdaleka není rozhodnuto. „Sobotní odveta není jen formalita. Skvělá domácí kulisa soupeře určitě vybičuje k lepšímu výkonu, zvláště když už teď nemají co ztratit. Pokud chceme uspět už v prvním zápase, musíme podat ještě lepší výkon než o víkendu,“ burcuje spoluhráče Vaněk.

Byl to právě on, kdo do kabiny před startem vyřazovací části přinesl novinku v podobě motivačního programu, který podstupují všichni hráči deset minut před startem zápasu. „Inspirací pro mě byl podobný projekt ve Vítkovicích, kde jsem v minulosti působil, a pomohl nám před dvěma roky k zisku titulu. A popravdě řečeno i nám nyní hodně prospěl. Znát to bylo především v úvodu obou duelů, kdy jsme působili sebevědomějším a koncentrovanějším dojmem,“ je přesvědčen 26letý florbalista. „Hudbu i text jsem pochopitelně upravil, přičemž obojí má především motivující charakter se vztahem k danému soupeři. Pro každé utkání bude text a hudba jiná, přičemž vše je v mé kompetenci,“ potvrdil.

„Pevně věřím, že sérii ukončíme již v sobotu a nebudeme sebe ani soupeře dál trápit,“ dodal v optimistické náladě Jaroslav Vaněk, který, ač pracující v Praze, nebude chybět v žádném z duelů play off. „V práci jsem si to zařídil tak, abych nechyběl v žádném duelu a pátečním tréninku. Je to vrchol sezony pro každého florbalistu, na vyřazovací část se těšíme už při srpnové přípravě!“