Světový šampion v enduru z roku 1998 čím dál častěji přichází na chuť rallyeového sportu, přičemž letos dokonce odložil svůj motocykl do kouta.

„Pevně věřím, že to nebude napořád. Letos jsem se ale rozhodl, že si dám pauzu a jezdím už spíše jen pro radost. Možná v příštím ročníku zase začnu závodit,“ věří 34letý závodník z Valašského Meziříčí.

Kdy jste se rozhodl, že se přihlásíte na zlínskou soutěž?

Asi před měsícem. Žádný cíl jsem si ale nevytýčil, protože tak náročná podnik ještě nejel. Mým hlavním cílem bude dojet do cíle.

Co říkáte na konkurenci?

Jsem mile překvapen. Sešly se zde opravdu kvalitní posádky, nestačím se divit, kolik dobrých automobilů je k vidění. Tak skvělé startovní pole jsem snad zažil jen na světovém šampionátu, kdy jsem ještě jezdil enduro.

Ze které rychlostní zkoušky máte největší respekt?

Bude to pro nás obrovský křest ohněm, protože všechny měřené úseky jsou velmi obtížné. Pro mě osobně bude asi nejnáročnější rychlostní zkouška Pindula, protože je velmi rychlá a většina trati vede lesem. Respekt mám ale i před dlouhými tratěmi, jakými jsou úseky Halenkovice a Kudlovice. Ale těším se, že získám další novou zkušenost.

Očekáváte hojnou podporu fanoušků?

Určitě dorazí spousta kamarádů, se kterými se znám z motorkářských podniků. A při naší rychlosti jim snad stihneme i zamávat. (smích)

(šim, mb)