,,Už v 10. minutě jsme inkasovali laciný gól, když přihrávku od Adamíkové zužitkovala kanonýrka hostů Kristýna Psotková. V zápase jsme měli územní převahu. Hráčky se dostávaly do šancí, ale v koncovce se jim nedařilo. Během prvního poločasu zahodily minimálně pět tutovek. Do sítě Prokešové se trefila jenom Barbora Marholtová, která v 16. minutě po spolupráci s Vaculovou přesnou ranou k tyči vyrovnala na 1:1. Také po přestávce jsme byli útočnějším týmem, Uherský Brod ale dobře bránil,“ konstatoval po derby vedoucí zlínského družstva Pavel Sklenář.

,,S remízou jsme spokojeni. Máme velkou marodku, proto je zisk bodu ve Zlíně pro nás dobrým počinkem. Utkání bylo v prvním poločase vyrovnané. Akce se střídaly na obou stranách. Gól na 1:1 jsme dostali po chybě v defenzívě. Ve druhé půli se nám zranily obránkyně Štichová a útočnice Ivanová. Proto jsme se soustředili hlavně na obranu. Remízu jsme nakonec ubránili, přestože Zlín rozehrával spoustu rohových kopů,“ potěšil výsledek v krajském městě uherskobrodského trenéra Karla Dolinu.

V tabulce zůstal Zlín na prvním místě, druhý je Prostějov, Uherský Brod se posunul na třetí příčku.

V dalších mistrovských duelech vyzve v sobotu 18. května Uherský Brod tým Vyškova. Zápas se bude hrát na hřišti v Havřicích od 10 hodin. Zlín rovněž v sobotu 18. května jede do Olomouce. Střetnutí na Hané má na hřišti v Těšeticích výkop v 11 hodin.

FC ZLÍN – ČSK UHERSKÝ BROD 1:1 (1:1)

Branky: 16. Marholtová – 10. Psotková.

FC Zlín: Batoušková – Machů, Smetanová, Kalandrová, Vyvlečková, Průchová, Marholtová, Možíšová, Dorotovičová, Vaculová, Martáková. Na střídání: Čípová, Jurčíková, Martináková, Folknerová. Trenérka: Pavla Červenková, vedoucí družstva: Pavel Sklenář.

ČSK Uherský Brod: Prokešová – Štichová, Kateřina Fojtíková, Baná, Pospíšilová, Mrázková, Šrámková, Adamíková, Eliášová, Psotková, Ivanová. Na střídání: Synčáková, Kočendová. Trenér: Karel Dolina.