V prvním poločase byl na Vršavě k vidění vyrovnaný zápas. Oba týmy se snažily kombinovat. O první gól se postarala ve 32. minutě Dorotovičová. Prostějov ale ve 35. minutě po nedorozumění brankářky Martákové s obránkyněmi Daňkovou srovnal stav na 1:1. Navíc hned záhy ve 38. minutě Hanačky otočily skóre na 1:2, když po dorážce z blízka dala branku Zahradníčková.

Druhá půle se většinou odehrála na prostějovské polovině hřiště. Zlín se však v koncovce už neprosadil. Tutovou šanci měla po přihrávce od Vyvlečkové Marholtová. Domácí kanonýrka ale v šestnáctce hostů špatně trefila balón, který hostující gólmanka vyrazila. Další velkou šanci měla po sólové akci Machů. V závěru utkání mohla ještě skórovat Žalková.

,,Souboj dvou nejlepších celků v soutěži jsme nezvládli. Hráčky kazily přihrávky, chyběl jim klid v zakončení. Prostějov hrál dobře takticky. Po přestávce se Hanačky soustředily na bránění a na odkopávání míčů. My jsme se těžko posazovali přes dobře organizovanou hostující obranu,“ konstatoval vedoucí zlínského týmu Pavel Sklenář.

V tabulce si po neúplném 15. kole Zlín udržel pobyt na prvním místě, druhý je Prostějov, na třetí příčku se posunula Olomouc, čtvrtý je Uherský Brod.

V dalším kole má zlínské družstvo volno. Hrát bude jenom Uherský Brod, který se v neděli 2. června utká v přímém souboji o třetí místo v tabulce s Olomoucí. Duel na Hané na hřišti v Těšeticích má výkop v 11 hodin.

FC ZLÍN – 1. SK PROSTĚJOV 1:2 (1:2)

Branky: 32. Dorotovičová – 35. Daňková, 38. Zahradníčková.

Zlín: Martáková – Hrubá, Smetanová, Kalandrová, Bartlová, Machů, Možíšová, Vyvlečková, Čípová, Hájková, Marholtová. Na střídání: Žalková, Zichová, Martináková, Folknerová, Románková, Průchová, Dorotovičová. Trenérka: Pavla Červenková, vedoucí družstva: Pavel Sklenář.