Sobotní duel měl kvalitní úroveň. Oba týmy dobře kombinovaly a vytvářely si šance. Do vedení se dostal Prostějov, když v 18. minutě po ráně z trestného kopu z 25 metrů vstřelila gól nejlepší domácí hráčka Viktorie Suchánková.

V další fázi střetnutí byl Zlín útočnějším družstvem a podařilo se mu otočit stav. Ve 25. minutě se po obloučku Terezy Dorotovičové za obranu Hanaček dostala k míči před gólmankou Prostějova Mazurykovou Lucie Vaculová dříve a podél gólmanky vyrovnala na 1:1. O vítěznou trefu žlutomodrých fotbalistek se postarala ve 43. minutě brankou z penalty Barbora Marholtová. Pokutovému kopu předcházel faul na Lucii Martákovou.

Ve druhé půli, která začala po prudkém krupobití s 15minutovým zpožděním, už se skóre nezměnilo. Zlín si na těžkém terénu vytvořil dalších pět šancí, ale ani jednu neproměnil.

„V závěru zápasu se ale naše hráčky začaly tak trochu bát o výsledek, přestaly hrát aktivně a domácí fotbalistky mohly vyrovnat. Dvakrát nás výrazně podržela brankářka Jana Batoušková. Zisk tří bodů jste nakonec uhájili. Za bojovnost a nasazení si naše družstvo výhru zasloužilo. Zvláštní pochvalu zaslouží patnáctileté dorostenky Nela Folknerová a Karolína Průchová, které nastoupily v základní sestavě a obě si vedly velmi dobře. V zápase dvou kombinačně zdatných týmů jsme byli o něco lepší, a kdyby holky proměnily ve druhém poločase některou z velkých šancí, o výsledku mohlo být rozhodnuto dříve,“ tvrdí vedoucí zlínského celku Pavel Sklenář.

Aktuální tabulku bezpečně vede Zlín před Prostějovem, třetí je Olomouc, Uherskému Brodu patří čtvrtá příčka.

O víkendu pokračuje Moravskoslezská fotbalová liga žen dalšími zápasy. V sobotu 27. dubna Uherský Brod hostí Olomouc. Utkání se bude hrát na hřišti v Havřicích. Začátek je v 10 hodin. Zlín má volno.

FC ZLÍN – 1. SK PROSTĚJOV 1:2 (1:2)

Branky: 18. Suchánková – 25. Vaculová, 43. Marholtová (penalta).

FC Zlín: Batoušková – Vyvlečková, Možíšová, Kalandrová, Bartlová, Machů, Folknerová, Martináková, Marholtová, Vaculová, Průchová. Na střídání: Čípová, Žalková, Hájková, Dorotovičová. Trenérka: Pavla Červenková, vedoucí družstva: Pavel Sklenář.