Většinu evropských reprezentací v příštím týdnu čekají další zápasy kvalifikace na EURO 2010. Češi jsou jednou z výjimek a během reprezentační pauzy se od čtvrtka do soboty zúčastní čtvrtého ročníku turnaje O pohár České televize. Turnaj slouží jako příprava na těžké červnové kvalifikační zápasy proti Francii a Portugalsku, ve kterých se rozhodne, zda se na začátku příštího roku Česko zúčastní evropského šampionátu v Rakousku.

Jako základnu pro výjezdy k utkáním na sever Moravy si zvolili trenéři reprezentace Martin Lipták a Jiří Mika právě valašskou baštu házené Zubří. „Po delší době nám tentokrát dojeli všichni hráči bez výjimky a v pořádku. V úterý jsme měli první dva tréninky a všechno zatím probíhá jako po másle. Jsme tomu rádi, protože to zase tak obvyklé není,“ mne si ruce reprezentační asistent Jiří Mika.

Soupeři českého týmu na turnaji budou Dánsko, Slovinsko a Ukrajina. Konfrontaci právě s nimi Mika jistě vítá. „Jsou to všechno kvalitní týmy, Dáni jsou úřadující mistři Evropy a to hovoří za vše. Diváci v Karviné i v Ostravě se mají nač těšit,“ je přesvědčen Jiří Mika. V reprezentaci jsou tentokrát dva zástupci valašské házené: zuberský pivot Tomáš Říha a odchovanec Zubří křídelník Pavel Mičkal z německého Nordhornu. Naopak tentokrát po delší době chybí v nominaci spojka Tomáš Řezníček ze slovinského Celje.

Program turnaje O pohár České televize:

Čtvrtek 19. března: (házenkářská hala Karviná-Nové Město): Slovinsko - Dánsko (14 hodin), Česko – Ukrajina (18.15).

Pátek 20. března (házenkářská hala Karviná-­Nové Město): Ukrajina – Dánsko (14), Česko – Slovinsko (18.15).

Sobota 21. března (zimní stadion Ostrava-Poruba): Slovinsko - Ukrajina (14), Dánsko - Česko (17.15).

Vstupné na dvojzápas je vždy pouze 50 korun, děti mají vstup zdarma.

(mha)