Třídenního šampionátu se zúčastnilo 713 závodníků Česka a zároveň byl i kontrolní prověrkou reprezentantů před MS, mezi které patří i zlínští závodnici. Klub měl zastoupení v téměř každé věkové kategorii a odváží si úspěchy z každé z nich.

Juniorské trio Vanda Šimková, Erika Ševců, Anna Macková vybojovalo zlato a holky si z Prahy odváží titul mistryně ČR 2018. Juniorky, které již letos mimo jiné získaly titul mistryň Evropy, slavily jen chvíli a ihned začaly pilně trénovat na nadcházející mistrovství světa v Holandsku, kde touží získat další titul.

V kategorii jednotlivců Vanda Šimková, která momentálně patří mezi juniorskou ženskou špičku v ČR ve sportovním aerobiku, potvrdila svoje přední postavení a na MČR získala vybojovala titul vicemistryně ČR 2018 v individuální kategorii juniorů – žen. Vanda rovněž bude reprezentovat ČR na Mistrovství světa v Holandsku. Bára Krčmářová ve stejné kategorii obsadila skvělé 12. místo.

Dalším úspěšným juniorem je jediný muž výpravy Jáchym Hanák, který spolu s trenérkou Váňovou sestavu vypiloval a stal se vicemistrem ČR pro tento rok. I Jáchym je reprezentantem na nadcházejícím mistrovství světa.

V kategorii kadetů MV Team UTB Zlín vyslal do bojů hned 6 sestav, z toho 4 v individuální kategorii kadet ženy a 2 v kategorii trií. Nejúspěšnějšími kadetkami se staly Veronika Nováková (5. místo) a Zuzana Němcová (6. místo.

Obě kadetské tria se probojovaly do finále, ve kterém posbíraly cenné kovy. Trio „LAMY“ ve složení Alena Březinová, Veronika Nováková a Zuzana Němcová bylo těsně druhé a spolu s juniory MV Team UTB Zlín odjíždí reprezentovat Zlín a ČR na mistrovství světa do Holandska. „Druhé kadetské trio ve složení Sofie Šimková, Tereza Sečkařová a Karolina Knedlová ladnou sestavou zabojovalo a obsadilo krásné třetí místo,“ konstatovala trenérka Monika Váňová. „Nejmladší závodnici klubu se vůbec nenechaly zahanbit a užily si atmosféru šampionátu v kategorii 8-10 let jednotlivci a tria. Všechny tři nominované sestavy v kategorii jednotlivců postoupily do finále, kde nejlepší umístění utrhla Gabča Veselá – 3. místo. Její dvojče Lucie Veselá skončila těsně za ní a Barča Večerková byla šestá. Trio Gabča Veselá, Lucka Veselá a Barča Večerková triumfovalo 1. místem,“ dodala spokojeně Váňová.

„Šampionát byl pro všechny zúčastněné nevšedním zážitkem, setkáním s aerobikovými kamarády a konkurenty z celé ČR a umístění pak krásnou tečkou za celou sezónou 2018,“ dodala zlínská trenérka.