Zítra je na programu šest měřených úseků (zkoušky Komárov, Kudlovice a Halenkovice).

K největším favoritům zlínské soutěže patří obhájce loňského prvenství a vedoucí jezdec seriálu IRC Nicolas Vouilloz z Francie (Peugeot 207 S2000), jenž na svém voze veze jedničku. „Trať se mi stejně jako loni líbí. Je rychlá, náročná, navíc doznala řady změn. Pevně věřím, že vše dobře dopadne a uspějeme,“ řekl před startem závodu sympatický Vouilloz.

Na paty mu bude jistě šlapat vedoucí muž evropského šampionátu Luca Rossetti z Itálie (Peugeot 207 S2000 – startovní číslo 12), který se v česku představí vůbec poprvé. „Zdejší tratě jsou jiné, než jaké znám z Itálie. Líbí se mi,“ vyznal se Rossetti, jenž čeká náročný závod. „Během soutěž se určitě stane hodně věcí. Mým cílem je minimalizovat chyby a pokusit se o co nejlepší výsledek,“ přiznal vedoucí můž průběžného pořadí mistrovství starého kontinentu. „Letošní klání bude při tak velké konkurenci pro všechny náročnější a určitě hodně rychlý. I přesto se netajím přáním skončit do šestého místa,“ dodal finský pilot Fiatu Grande Punto S 2000 a syn slavného otce Anton Alen.

Do boje o nejčelnější příčky hodlá promluvit i česká špička v čele s trojnásobným vítězem Romanem Krestou. „Ambice máme nejvyšší. Abychom se k nim přiblížili, museli jsme sáhnout ke změně vozu. Stjeně jako přední týmy máme konkurence schopný Peugeot kategorie S2000,“ pochvaloval si pilot Tescoma rally teamu..

O osudu závodu s největší pravděpodobností rozhodne dnešní náročná etapa složená z osmi měřených testů. „Sobotní den je o to náročnější, že v průběhu čtyř měřených úseků nemáme možnost zajet do servisu. Pro všechny bude náročné absolvovat více než sedmdesát kilometrů,“ přiznal Jan Jelínek, pilot Mitsubishi Lancer Evo IX (28).

Vítěznou posádku mohou fanoušci přivítat v neděli okolo půl čtvrté odpoledne, kdy by se měla objevit na cílové rampě pod Velkým kinem ve Zlíně.