„Kašík by měl být českou gólmanskou jedničkou. Jeho úkolem je zajistit celému mužstvu klid v defenzivě. Káňa by měl využívat svoje tvořivé schopnosti při rozehrávce a od Holíka s Klhůfkem očekáváme, že budou střílet hodně branek,“ představil zlínské hráče v reprezentaci kouč národního týmu Jiří Suhrada.

Světového mistrovství se zúčastní dvanáct družstev rozdělených do dvou skupin. Česko se v základní fázi turnaje střetne s Kolumbií, Austrálií, Švýcarskem, Německem a Španělskem. Druhou skupinu tvoří Kanada, USA, Francie, Itálie, Mexiko a Namibie. „Našimi největšími protivníky bude houževnatý domácí celek, nebezpeční jsou také Švýcaři a zlepšují se rovněž Španělé. S Kolumbií a Austrálií snad problémy mít nebudeme. V závěrečné fázi šampionátu bychom se měli o medaile porvat s Kanadou, Spojenými státy a také Francií,“ předpokládá Jiří Suhrada, jehož kolektiv v Německu obhajuje zisk zlatých medailí z loňské sezony, kdy naši v italském Varese porazili ve finále Kanadu 3:0.

„Letos ovšem máme složitější pozici. Kádr je mírně oslabený o několik hráčů, kteří už přešli mezi seniory. Navíc si na nás budou všichni soupeři dávat větší pozor,“ uvědomuje si závěrem hlavní trenér Česka Suhrada.

Také zbytek realizačního týmu Česka tvoří zástupci klubu IHC Devils Zlín. Asistentem kouče je Ivan Tomaštík a vedoucím mužstva Jaroslav Janeba.

Lubomír Hotař