,,Příčinou nezájmu regionálních celků o start v tradičním srpnovém Czech Openu jsou vysoké náklady na účast. Navíc každé družstvo má garantováno zahrát si v Praze, při vyřazení v základní skupině pouze čtyři až pět zápasů. To se při výši startovného příliš nevyplatí. Kolektivy z našeho regionu tak většinou dávají přednost turnajům v Brně. Formu testují i v červencovém turnaji v Hluku," vysvětluje sekretář jihomoravské florbalové unie Petr Šíma.

Zlínský kraj bude letos na pražských palubovkách reprezentovat v Soutěži muži Pro družstvo Panterů z Otrokovic. V této společnosti se představí 24 celků. ,,Panteři po odchodu Jaroslava Vaňka a změně na postu hlavního trenéra skládají hodně obměněné družstvo, tvořené ze spousty mladých hráčů. Ti se jedou na Czech Open hlavně sehrávat. Otrokovičtí, jako superligový tým ovšem nemůžou mít malé ambice a postoupit by měli minimálně do čtvrtfinále," odhaduje možmosti Panterů Šíma.

V Soutěži muži Open si zahraje 128 celků. Mezi nimi i Sběrači z Hluku. ,,Tým tvořený z kamarádů okolo oddílu FBK Spartak Hluk letos objíždí letní turnaje. Jeho cíle nejsou nikde nízké a v případě, že Slovácký celek udrží v Praze disciplínu, tak by tam mohl postoupit do osmifinále a možná i do čtvrtfinále," myslí si jihomoravský sekretář.

I mezi osmadvaceti juniorskými kolektivy se představí jeden regionální klub. ,,Mladí hráči z Rožnova pod Radhoštěm však mají těžkou základní skupinu. Silní soupeři by je proto mohli připravit o postup do play off. Díky kvalitně obsazené juniorské kategorii by tak byl postup Valachů do osmifinále příjemným překvapením," tvrdí Petr Šíma.

Lubomír Hotař