Kromě toho byl v otrokovické hale k vidění například i český vícebojař Adam Sebastian Helcelet, který dostal týž den dopoledne od mezinárodní atletické federace divokou kartu pro start na halovém mistrovství světa v Istanbulu.

Závodilo se také na tradiční otrokovické sprinterské trati 40 yardů, kde vítězství z loňska obhájil Ukrajinec Roman Bublyk v čase 4,62 s. Nejkratší distanci si v rámci trojboje společně s koulí a dálkou vyzkoušel i dálkař specialista, kroměřížský Roman Novotný, a obsadil třetí místo za svým týmovým kolegou Milanem Pírkem.

Tak úplně podle představ organizátorů naopak nevyšel závod výškařům vítězný Ukrajinec Viktor Shapoval zdolal 217 cm, o čtyři centimetry méně skočili Slovák Peter Horák a Bělorus Haliashou. Celá trojice přitom měla původně vyšší ambice a slovenský reprezentant dokonce sliboval pokus o útok na limit pro venkovní světový šampionát letos už má skočeno 228 cm.

Ve vrhu koulí zvítězil Ukrajinec Vitalij Parhomets výkonem přes 17 metrů, mezi ženami pak potvrdila roli favoritky pardubická koulařka Jana Kárníková.

V koulařském sektoru otrokovického atletického mítinku byla včera k vidění zlínská Aneta Komrsková. Foto: Tomáš Brázdil/ www.mitink.cz