Pořadatelé Orel Drnovice vypsali celkem čtrnáct kategorií od nejmladšího žactva až po veterány. Bikeři si to rozdají podle věku na tratích různé délky od 200 metrů do 16 kilometrů. Prezentace pro dětské kategorie, jenž odstartují v 10.30 hodin, probíhá mezi 9. a 10.15 hodinou.

Seniorské a juniorské kategorie mají prezentaci mezi 11.45 a 12.45 hodinou. Start hlavního šestnáctikilometrového závodu mužů je před muzeem na Ploštině ve 13 hodin. Ženy uslyší startovní výstřel rovněž ve 13 hodin. Pro ně je ovšem připravený 12 kilometrů dlouhý závod. Cíl je na stejném místě.

,,Závod bude probíhat na kopcovitém dvoukilometrovém okruhu. Zhruba z jedné třetiny se pojede po asfaltové cestě a ze dvou třetin po travnatém podkladu. Na trati se v každém okruhu poběží také do 14 schodů a bikeři musí překonat rovněž jedno desetiprocentní stoupání," prozradil hlavní organizátor Josef Častulík. Ten na Ploštině očekává účast zhruba 120 vyznavačů měření sil na horském kole.

Vítězství na Ploštině v roce 2014 mezi muži vybojoval bývalý mistr Slovenska v cyklokrosu Ivan Rehák z Košeckého Podhradie, který triumfoval časem 38:02. V ženách na 13,2 kilometrů dlouhé trati brala prvenství Lucie Javorová z Hvozdné (Valachbajk CykloMira, 37:29). (hot)