Šestadvacetiletý borec z Nového Hrozenkova se nejvíce těší na svou oblíbenou disciplínu slalom, úplně bez šance jistě nebude ani v obřím slalomu či v superkombinaci.

Nadějný český reprezentant však málem na MS ani nemusel odcestovat. Krátce před začátkem MS totiž Vráblíkovi pořádně zatrnulo. Při slalomu Světového poháru ve švýcarském Kitzbühelu jel ve druhém kole skvělou jízdu a mířil hluboko do elitní třicítky.

Těsně před cílem si však poranil koleno a z trati jej odnesli na nosítkách. A to všechno jen deset dní před mistrovstvím světa.

„Asi pět branek před cílem mě vykopla komprese na trati a cítil jsem velkou bolest v pravém koleni. Následné vyšetření v tamní nemocnici naštěstí nic nepotvrdilo. Lékaři mi řekli, že žádné struktury nejsou poškozeny. Že si mám dát jen pár dnů klidu, a pak začít s tréninkem,“ vrátil se Martin Vráblík k dramatickým chvilkám z Kitzbühelu.

Právě kvůli peripetiím s kolenem Vráblík zrušil původně plánovanou účast na Světovém poháru v Garmischi, který se jede těsně před MS o tomto víkendu.

„Rozhodl jsem se koleno spíše pošetřit a tak trochu nečekaně jsem tedy zůstal celý týden před MS doma na Valašsku. Koleno jsem spíše pošetřil, chodil jsem do fitka a taky jezdil na rotopedu,“ popsal Vráblík svůj neplánovaný program těsně před šampionátem.

Na šampionát do Val d’Isere se závodník z Valašska samozřejmě těší. Do dějiště mistrovství se přesune zítra a hned od začátku jej čeká nabitý program. Kromě sjezdu speciál totiž Vráblík pojede všechny ostatní závody.

Na šampionát si Vráblík poveze i jedno eso v rukávu. Kromě svého tradičního trenéra Miroslava Jokeše mu totiž bude vypomáhat i slovenský velezkušený kouč Vladimír Dzugas.

„Dal jsem se s ním dohromady na začátku sezony. Je to velký odborník, který ještě za federace vedl společný československý tým. Pak se postupně propracoval až k americké reprezentaci. Trénoval například Rahlvese či Picabbo Street. Nejsem s ním sice pořád a jen podle možností mi vypomůže, ale má to pro mě obrovskou cenu. První polovinu MS tam bude se mnou a věřím, že mi to pomůže k dobrým výsledkům. V první půlce šampionátu se jede i sjezd do superkombinace, ve kterém by mi mohl hodně pomoci,“ slibuje si 26letý sjezdař.

Nejvíce Vráblíka ve Val d’Isere budou tradičně zajímat točivé disciplíny. „Zdaleka nejlépe se cítím určitě ve slalomu speciál. Věřím, že se tady v něm prosadím co nejlépe,“ těší se na oblíbenou disciplínu Vráblík.

Jak vysoko až mohou mířit jeho slalomové vyhlídky? Podle vlastních slov je v dobré pohodě a na závod se hodně těší.

„Opravdu se cítím velmi dobře. Vždyť poslední slalomy ve Světovém poháru jsem všechny měl rozjeté nejméně do třicítky, jen tomu trošička chyběla. Musím jít do závodu bez obav a tělo musí fungovat. Pak nebude žádný cíl nereálný. Chci prostě překvapit všechny kolem sebe co nejlepším výsledkem, a to hlavně ve slalomu. Pevně věřím, že se mi to povede,“ slibuje Vráblík.