Mistrovství ČR v downhillu startuje zítra mezi 10. do 17. hodinou tréninky, v neděli v 10 hodin je na programu semifinále a ve 13.30 finále. Závod je pořádán ve spolupráci s Českým cyklistickým svazem a současně zapsán v mezinárodním kalendáři UCI.

„Jsme velmi potěšeni, že se závodníci opět vydají na adrenalinovou trať z červené sjezdovky Razula, a to tentokrát v boji o mistrovský titul,“ uvedl Leo Bača, šéf sportovního areálu Razula.

Na divácky velmi atraktivní extrémní sjezd mají návštěvníci vstup zdarma. „Mezi novinky letošního klání bude patřit soutěž o nejlepší skok. Soutěž chystáme také pro diváky a připravujeme i doprovodný program,“ dodal Michal Vala, jeden z organizátorů.

Mistrovství ČR se jede jako samostatný závod v šesti vypsaných kategoriích a nemohou se ho účastnit zahraniční závodníci. Délky trasy činí přibližně 1300 metrů s převýšením 210 metrů. Místo startu a cíle je u horní a dolní stanice vleku. Trať je vedena zčásti po sjezdovce a zčásti ve smrkovém lese. Náročný profil obsahuje pět dřevěných skoků, schody, dřevěné i hliněné klopenky, technické pasáže na kořenech, vše zakončeno prudkým závěrečným padákem do cíle. „Každý víkend až do ostrého závodu probíhaly neoficiální tréninky,“ dodal Michal Vala.

Jedinečným závodem vyvrcholí dny horské cyklistiky na Valašsku, které v atraktivní a rázovité krajině probíhají od 26. června do 12. července.

Program – zítra: 10 – 17: volný trénink bez pořadatelského zajištění. Neděle: 8 – 9: možnost volného tréninku, 10.00: – start semifinálové jízdy, 13.30: start finálové jízdy, 15.30 – 16.00: vyhlášení výsledků.