Rodačka z Jankovic na Kroměřížsku celý zápas jen marně hledala recept na nepříjemný servis soupeřky, její účinnou obranu i bleskové přechody do útoku.

Pouze v prvním setu se blížila do koncovky, jenže za stavu 8:10 pokazila vlastní servis. Ostatní sety už měly poměrně jednoznačný průběh.

Mistrovství světa jednotlivců, Houston
Dvouhra žen, 2. kolo: Linda Bergströmová (Švéd.) – Hana MATELOVÁ 4:0 (8,5,7,4).

Česká reprezentantka tak na šampionátu bude hrát už pouze čtyřhru. Společně se Slovenkou Barborou Balážovou byly nasazené přímo do druhého kola a v něm nastoupí proti americkému páru Joanna Sung, Rachel Sung.

Na šampionátu už se zrodilo první veliké překvapení. Polák Jakub Dyjas si vyšlápl na Japonce Tomokazu Harimota a druhého nasazeného hráče ve dvouhře vyřadil po sedmisetové bitvě.

Ze hry venku už je Lubomír Jančařík, čtvrtfinalista letního mistrovství Evropy v úvodním zápase neuhrál ani set proti Švédovi Antonu Källbergovi.

V prvním kole vypadl i Tomáš Polanský, jenž podlehl Šunsukemu Togamimu z Japonska.