„Trenéři mají jasnou vizi, jak by měl tým vypadat a podle toho si vybírají hráče. Hlavní bude, aby byla v mužstvu dobrá chemie, což prý v minulých letech tolik nefungovalo. Viděl jsem zatím jen jména na papíře, ale většinu kluků znám a věřím, ze budeme fungovat podle představ trenérů,“ věří Lukáš Pešat.

Čtyřiadvacetiletý útočník podepsal v Ostravě tříletou smlouvu. Do klubu přichází na pozici centra a do speciálních formací.

„Určitě se chci zaměřit na fyzickou připravenost. V Ostravě budu mít možnost chodit individuálně do haly, posilovny i bazénu, takže věřím, ze svou hru tímto můžu posunout na vyšší úroveň," uvedl v rozhovoru na klubovém webu svého nového týmu.

Na severu Moravy se pokusí dostat na ještě vyšší úroveň. Pomoct mu k tomu má i nadstandardní klubové zázemí.

„I tohle byla jedna z věcí, které mě do Ostravy přivedly. Čím dál víc cítím, že správná regenerace je potřeba. A ideální varianta je mít wellness přímo na hale,“ ví Pešat.

Ostravští činovníci mu navíc nabídli pracovní pozici manažera bazénu ve sportovním areálu. Do práce by měl nastoupit se začátkem nového školního roku v září.

„Přesnou pracovní náplň ještě neznám, ale v dopoledních hodinách bych se primárně měl starat o co největší vytížení bazénového prostoru Dále budu ještě částečně spolupracovat s eFlorbalem, kde máme opravdu dobrý kolektiv a bude mi líto tyto lidi opouštět,“ říká.

Do Ostravy bude zatím dojíždět z rodné Kopřivnice, kde má zařízené bydlení.

„A budu čekat, jak se celá situace v Ostravě vyvine. Pokud bude vše bez problémů, půjdu bydlet tam,“ plánuje.

Chybět mu budou kamarádi i bývalí spoluhráči z Otrokovic. Produktivní útočník Pešat odehrál za Pantery během tří sezon 79 utkání, ve kterých si připsal 130 kanadských bodů za 48 gólů a 82 asistencí.

„Otrokovice mě hodně posunuly po celkové životní stránce,“ uvědomuje si Pešat.

Čtyřiadvacetiletý florbalista přišel na Zlínsko v létě 2017 a hned se zařadil mezi opory týmu. Během svého působení nakoukl do širšího kádru reprezentace, v klubu navíc pomáhal s trénováním v mládežnických kategoriích.

„Ze začátku to bylo pouze o florbale, kde jsem dostal hodně prostoru na hřišti i mimo něj. Postupně k tomu přibylo i společné bydlení s přítelkyní a skvělá práce v eFlorbalu,“ říká.

Na angažmá u Panterů jenom tak nezapomene. Před sebou má nyní ale další výzvy. Jednou z nich je i zmiňované zahraniční angažmá.

„Nejvíce mě asi láká Švýcarsko,“ přiznává.

„Je to krásná země na život a florbalová stránka by mohla být taky o něco vyšší než v Česku. Pokud však bude v Ostravě všechno šlapat podle domluvy, nebude důvod nikam odcházet. Vrátka si ale nechávám otevřená,“ dodává.