Řadu pádů a vážných zranění na náročné trati předposledního podniku sezony nakonec využil k zisku prvenství Jiří Gergel, který zvítězil s náskokem téměř pěti vteřin.

„Trnavské tratě mě velmi baví. Jsou technické a mají docela flow. Především jsem se po delší době chtěl opět projet na sjezďáku, a tak byl plán si páteční sváteční závodění hlavně užít,“ přiznal již v cíli spokojený vítěz.

„Snažil jsem se udržet si chladnou hlavu, abych nedělal na vysychajícím povrchu zbytečné chyby. Výsledkem byly čtyři vyrovnané jízdy a v součtu nejrychlejší čas. Takže díky všem za skvělý závod,“ vzkázal Gergel.

O druhém Novosádovi a třetím Šůstkovi se rozhodlo až v závěrečné rychlostní zkoušce, závod tak byl napínavý až do konce.

V juniorské kategorii kraloval domácí Tom Kolečík, který vyhrál všechny čtyři měřené úseky. Druhý byl Tomáš Škarek před Martinem Hájkem. U Kolečíků bylo určitě veselo, neboť mladší brácha Ondřej vyhrál kategorii Střelci do 15 let před Kryštofem Húštěm a Štěpánem Bartošem.

Hardtaily vyhrál ředitelskej Lukyn Nášel před Dominikem Slováčkem a Ondrou Krhánkem. Nejrychlejší ženou byla Míša Šantavá před Denisou Martínkovou a Evou Adamovou.

Gentlemen nad 35 ovládl Martin Hoferek před Pavlem Mašláněm a Petrem Machálkem.

Legendy nad 45 let vyhrál Leo Mácha před Liborem Baďurou.

Finále celého seriálu je na programu koncem října v Otrokovicích. 

Absolutní pořadí Emseko Bikerally Trnava: 1. Jiří Gergel (Rumová sebranka) 3:43,2, 2. Radim Novosád (Bike Garage Prostějov) + 4,5, 3. David Šůstek (SK Gienger RPM-stav A) + 4,9, 4. Martin Hoferek (Rumová sebranka) + 7,7, 5. Tomáš Huňa + 8,0, 6. Tomáš Kolečík (oba SBT Fryšták Mondraker)+ 8,9.

Průběžné pořadí po 5 ze 6 závodů: 1. Huňa 175 b., 2. Šůstek 174 b., 3. Gergel 159 b., 4. Novosád 155 b.