Utkání bylo až do stavu 6:6 vyrovnané. Závěr derby ale patřil mladému zlínskému týmu. Hosté šli do vedení na 8:6. Poté ještě Bojko výhrou nad Filipem Račákem korigoval na 7:8. Poslední dvě dvouhry a tím i celý duel však ovládli hosté. V nich si Jakub Dufek poradil s Křenem a Jelínek vybojoval cenný pětisetový skalp Jiřího Rese.

,,Ve férovém zápase hraném ve výborné atmosféře byli hosté bojovnějším týmem. Utkání ale mohlo skončit i opačným výsledkem. Některé dobře rozehrané souboje jsme ovšem nedotáhli do vítězného konce. Velmi dobře hrající Jahůdka s Filipem Račákem vedl v páté sadě 9:5, přesto tuto sadu a tím i celý duel ještě ztratil. Já jsem nezvládl klíčové koncovky setů s Filipem Dufkem a Jakubem Dufkem. Tahounem tak byl jenom Karel Bojko, vůbec se nedařilo Resovi,“ hodnotil derby za šarovský tým Lubor Křen.

,,Na utkání s druhým týmem loňského ročníku třetí ligy jsme se poctivě a pečlivě připravovali. Vyplatilo se nám, že jsme se v trénincích zaměřili na herní styl Jiřího Rese. Zápas se nám celkově povedl. Výborně zahrál Filip Račák, dařilo se také Vojtovi Jelínkovi, který v duelu s Resem prohrával 0:2 na sety, ale zápas ještě otočil ve svůj prospěch. První ligové body vybojoval Filip Dufek.,“ chválí svoje spoluhráče další z tahounů rezervy Zlína Jakub Dufek. Ten k výhře svého družstva přispěl dvěma singlovými body.

,,Hodně nám pomohli také naši fanoušci, kteří nás přijeli ze Zlína podpořit a v Šarovech nám vytvořili domácí prostředí,“ děkuje ještě Jakub Dufek.

VÝSLEDKY 1. KOLA:

SOKOL ŠAROVY – KST ZLÍN B 7:10

Body Šarovy: Bojko 4, Jahůdka 2, čtyřhra: Bojko – Křen.

KST Zlín B: Filip Račák 3, Jakub Dufek 2, Jelínek 2, Filip Dufek 2, čtyřhra: Filip Račák – Jelínek.

KST DOLNÍ NĚMČÍ – JISKRA STRÁŽNICE 10:8

Body Dolní Němčí: Janča 4, Karel Orlovský 2, Antonín Uher 2, Mikulec 1, čtyřhra: Janča – Antonín Uher.

KST NOVÝ JIČÍN B – TJ DDM VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 10:5

Body Valašské Meziříčí: Radim Vlček 2, Sagáčik 1, Libor Slováček 1, Pavel Orlovský 1.