Gabriela Chudárková a Lukáš Macek si doplavali shodně pro dvě vítězství a jednu bronzovou medaili. Gabriela zvítězila na 50 a 100 metrů znak a třetí místo získala na kraulové stovce. Lukáš s přehledem vyhrál 50 a 100 prsa a na dvoustovce dohmátl třetí.

„Ukázalo se, že máme dobré sprintery a oba jsou mezi přihlášenými nejlepší. S absolutním umístěním jsme spokojení, ovšem časy nejsou nejslavnější. Lukáš bude mít vrchol sezony až na jaře na univerzitním mistrovství. Přiletěl před dvěma dny a vstřebává časový posun. Gábina atakovala osobní rekord za horní hranou,“ dodal místopředseda nového Zlínského plaveckého klubu Aleš Macek.

Navíc ve sprintu na 50 metrů volný způsob byl třetí Zdeněk Vaněčka. Čtveřici Žraloků medailistů doplnil Jan Slíva, který v novém osobním rekordu zaskočil většinu soupeřů v nejrychlejší rozplavbě na 100 metrů polohovku a překvapivě získal bronz.

„Mladí ukazují, že jsou dobře připravení, jen potřebují dozrát. Svou výkonnost mají před sebou, v což doufáme a k tomu je i připravujeme,“ dodal Macek.

Plavci ve zlínském bazéně navíc překonali hned dvanáct rekordů Vánoční ceny.

„Byla tady vysoká kvalita závodníků. Nebyli tady však plavci, kteří by se kvalifikovali na mistrovství Evropy, které se koná v současné době v Kodani. Byla tady druhá garnitura, která se ukázala jako velmi silná. Celkově startovalo na tři stovky plavců. Byli tady závodníci z České, Slovenské republiky i z Polska,“ podotkl hlavní trenér dospělých a dorostu Petr Přikryl z pořádajícího tradičního Zlínského plaveckého klubu.