Utkání hrané pod umělým osvětlením na umělé trávě na Vršavě, začíná v 15.30 hodin.

,,Ženský celek Slovácka má obrovskou kvalitu. Má velmi široký a silný kádr. Družstvo z Uherského Hradiště má herní styl postavený na útočném fotbalu. Jejich největší oporou je česká reprezentantka útočnice Aneta Polášková, která dává hodně gólů,“ podělil se o poznatky o zvučném soupeři asistent hlavní zlínské trenérky Radek Maršálek.

Domácí tým proto nemá v duelu co ztratit.

,,V zápase nic nevypustíme a od začátku do něho půjdeme naplno. Chceme v něm podat co nejlepší výkon. Určitě nám nebude chybět nasazení a bojovnost,“ slibuje Maršálek.

Ten také ví, co v krajském ženském fotbalovém derby bude rozhodovat.

,,Proměňování šancí,“ předpokládá.

Zlín si chce „sváteční“ utkání užít.

,,Musíme ovšem myslet na to, že hosté hrají první ligu. Určitě jim ale nedáme nic zadarmo. Spíš než o výsledek, nám však půjde o přístup a předvedenou hru. Jestli nám hra bude fungovat, tak se dostaví i dobrý výsledek,“ věří svému celku Radek Maršálek.

Žlutomodré fotbalistky do duelu nastoupí v mírně oslabené sestavě.

,,Je konec podzimní sezony, tak si několik hráček léčí zdravotní neduhy. Téměř jistě nenastoupí jedna z opor obrany, kapitánka Eva Vyvlečková, které pracuje jako zdravotní sestra v Baťově nemocnici a pravděpodobně se jí nepodaří vyměnit směnu. Tým je na derby ale připravený,“ hlásí jeden ze zlínských trenérů Maršálek.