Luhačovický pilot se sice kolem rallye pohybuje i nadále, v duchu posledních měsíců však především jako manažer, pomocník či konzultant ve vlastním týmu, který soutěžní vozy připravuje.

„Svůj ústup jsem avizoval již loni po Barumce a nic se na tom nemění. Snad jen s tím rozdílem, že zatímco v předchozí sezoně jsem se nechal od našich partnerů ještě umluvit k účasti na třech vybraných závodech, letos možná nedojde ani k tomu," prozradil rodák z Trnavy na Zlínsku.

A důvod? „Jsem naplno pohlcený prací v týmu, připravujeme auta pro další kluky, hned příští týden odjíždíme s Mirkem Tarabusem k závodu mistrovství Evropy do Lotyška a na samotné ježdění již v tuto chvíli tolik času opravdu nezbývá. Prioritou je poskytnout co nejlepší servis těm, s nimiž spolupracujeme. To je teď moje práce. A dělat věci jenom napůl prostě neumím," potvrdil Kresta svoji pověst precizního puntičkáře, který nic neponechá náhodě.

Ale pozor. Zadní vrátka si nechává pořád otevřená. „Mám nějakou nabídku od našich partnerů svézt se v jednom či dvou závodech," připustil bývalý účastník mistrovství světa, jenž se naposledy představil za volantem při listopadovém Setkání mistrů v Sosnové, kde pilotoval speciál WRC.

„Nedokážu však v tuto chvíli říct, o které podniky by šlo a zdali do toho ještě vůbec půjdu. Na toto téma teď nijak nekomunikuji. Nechci proto spekulovat ani o Barumce. Uvidíme, jaký bude další vývoj, dřív jak po návratu z Lotyška to ale určitě řešit nehodlám," doplnil jednoznačně Kresta, pětinásobný mistr republiky.