Nejdříve řečí čísel. V sezóně 2013 náš tým zastupovalo 14 členů. Celkový počet startů byl 127 a 52 krát se nám podařilo umístit na stupních vítězů.

„Startovali jsme na 43 různých závodech - největší počet, tj. 99 startů, bylo ze závodů horských kol, 12 startů byl běh, 10 duatlonů, 5 triatlonů a 1 aquatlon," přiblížil Minařík.

Pódiové umístění v sezóně 2013:

Zdeněk Zbranek 1. místo (7x), 2. místo (3x), 3. místo (5x)
Miroslav Janota 1. (6), 2. (5), 3 (3 )
Tomáš Minařík 1. (2), 2 (2), 3 (4)
Michaela Janků 1. (1), 2 (4), 3 (2)
Tomáš Frýdl 1 (1), 2 (2), 3 (3)
Radim Pavlík 1 (-), 2 (1), 3 (-)
Zbyněk Glacner 1 (-), 2 (-), 3 (-)

Ostatní členové se na stupně vítězů neprosadili.

Sezónu zahájil 9. 2. Václav Zbranek účastí v běhu Jižními Svahy a 6. 4. 1/2 maratonem v Praze.

Závodní cyklo sezónu podle Minaříka zahájilo 5 členů na Chřibské padesátce, nejlépe rozjetý závod měli Miroslav Janota a Tomáš Frýdl. Jelikož oba dva zpomalily pády a následné technické problémy, bylo Mirkovo konečné 13. místo velmi pěkné.

Přihlásili jsme se do Valašskokarpatské cyklotour (VKCT), která je složená ze 7 závodů a počítá se 5 nejlepších výsledků (Horní Lideč, Brumov-Bylnice, Slavičín, Poteč, Valašské Klobouky, Ploština a závěrečný duatlonek ve Valašské Polance, po kterém bylo i celkové vyhlášení, kde byl náš tým hodně vidět).

Duatlonek ve Valašské Polance vyhrál Tomáš Frýdl a v kategorii 30-39 let obsadil náš tým první tři místa: 1. Tomáš Frýdl, 2. Miroslav Janota a 3. Tomáš Minařík. V kategorii 50+ vyhrál Zdeněk Zbranek. V celkovém pořadí VKCT se na prvních místech ve svých kategoriích umístili Z. Zbranek a M. Janota.

Soutěžní rok 2013 zakončil Jaromír Vyvlečka 10km Silvestrovským během na Vršavě ve Zlíně, kde si vylepšil svůj osobní čas na 0:39:26.

„Rok 2014 jsme zahájili Novoroční vyjížďkou, na které se sešla většina z našeho týmu. Letošní zima nám zatím přeje, tak se snažíme najet několik kilometrů i v čase, kdy by se normálně jen lyžovalo. Do nové sezóny jsme náš tým posílil o tři nové členy: Lucii a Stanislava Javorovy ze Hvozdné a Petra Dubovského z Fryštáku," uvedl Minařík.

A co říkají vybraní závodníci?

Martin Buryánek (Zlín), 2 závody: „Minulý rok byl můj největší zážitek i výkon účast ve štafetě Valachyman, kde jsme s klukama obsadili bramborovou medaili a letos se pokusíme na stupně vítězů probojovat.
Můj cíl pro letošní rok je dobře potrénovat na sezónu, s klukama odjedeme nějaké triatlonové štafety a individuální cíl je v srpnu zvládnout půl železného muže (1,9 km plavání, 90 km kolo a 21 km běh)."

Petr Dubovský (Fryšták): „Nejvíc si cením dokončení Rusavské 50ky, kterou jsem jel minulý rok poprvé a také toho, že jsem se letos stal u vás novým členem. Do budoucna mám plány a cíle takové, že bych chtěl odjet co nejvíc závodů. Proto se snažím trénovat skoro každý den, abych měl co nejlepší výsledky."

Tomáš Frýdl (Vsetín), 13 závodů: „Nejvíce si vážím 3. místa na Bikemaratonu Drásal, na Rusavské 50ce celkově 8. a 2. v kategorii,Valašská Polanka vítěz celkově a Okolo Zlína 12. celkově a 2. v kategorii. Letos budu mít licenci, takže budu jezdit i nějaké české poháry a závody, kde jsem ještě nebyl. Ambice mám ty nejvyšší, nejen v kategorii, ale i v celkovém pořadí."

Zbyněk Glacner (Lukov), 4 závody: „V nové sezóně bych chtěl odjet spíše delší maratony, tak abych se nemusel za výsledek stydět a hlavně bych je chtěl dojet všechny ve zdraví."

Michaela Janků (Vsetín), 13 závodů: „V sezóně 2013 jsem měla dva velké cíle: maraton Sulovské skály a Drásala. Na Sulově bylo mým cílem hlavně dojet, protože trať byla už svou délkou a převýšením hodně náročná (88 km/2800 v. m), ale nakonec z toho bylo 4. místo v kategorii. Za 14 dní se konal Drásal, trať se mi líbila, počasí vyšlo a v cíli ještě zbylo trochu sil. 5. místo v kategorii bylo pro mě příjemným překvapením. Dále 1. místo ve Valašských Kloboukách a 2. místo v seriálu závodů VKCT. V letošní sezóně se chci zaměřit na Valašskopovažskou sérii, především na 1/2 maratony, podívat se do míst, kde jsem ještě nebyla."

Miroslav Janota (Lukov), 17 závodů: „Nejvíce si asi cením 4. místa celkově na Valašské 50 a 2. místa na Slavičínském Bajkapu. Letos pojedu to, co mi rodina a práce dovolí, rád bych se soustředil na Valašsko-povážskou sérii maratonů a na technicky náročnější závody."

Ladislav Křižka (Kašava), 1 závod: „Moc času na kolo nemám, ale jsem spokojený se svým umístěním na Hostýnské 50ce. Pokud to půjde, tak bych chtěl v nové sezóně najezdit více kilometrů a zajet si aspoň nějaký závod."

Tomáš Minařík (Kašava), 24 závodů: „Nejvíce si vážím vítězství ve sprint triatlonu O Trnavského kolíka, 3. v kategorii a 10. celkově na Extrémním duatlonu v Koutech nad Desnou. Také jsem rád, že se mi podařilo na Bikemaratonu Drásal zajet čas 5:50:41. Do nové sezóny bych se chtěl pokusit zlepšit své letošní časy a mým hlavním cílem je jeden z nejnáročnějších MTB závodů Evropy v Rakousku - Salzskammergut trophy - chtěl bych se pokusit dokončit trasu 211,3 km/7049 v. m."

Radim Pavlík (Fryšták), 8 závodů: „Nejvíce si cením 2. místa v dvoučlenných týmech na Hostýnské osmě (přechod Hostýnských vrchů 64 km a 3000 v. m). V letošní sezóně se opět zúčastním tradičních závodů. Po třetí bychom se chtěli zúčastnit Hostýnské osmy a po dvou druhých místech v týmech bychom rádi další."

Leopold Polanský (Zlín), 10 závodů: „Nejvíc si vážím umístění na Bikemaratonu Drásal a na Rusavské 50ce. Chtěl bych zlepšovat své výsledky a přiblížit se svým kolegům."

Václav Zbranek (Kašava), 6 závodů: „Z loňské sezóny si vážím hlavně času 1:32:32 z ½ maratonu v Praze. V letošní sezóně bych si chtěl vylepšit své časy a pokud zdraví dovolí, tak si zaběhnout i nějaké nové závody."

Zdeněk Zbranek (Kašava), 18 závodů: „Nejvíc si cením 1. místa v seriálu Valašskokarpatské cyklotour a taky 3. místa v kategorii v Hostýnské 50ce. Příští sezonu bych se chtěl zúčastnit Valašskopovážské série, pokud možno obhájit Valašskokarpatskou cyklotour a hlavní cíl je zdárně zvládnout Salzkamergut trophy v Rakousku 119,5 km/3848 v. m."

„Podrobné informace o všech závodech, umístění a fotografie si můžete prostudovat na našich internetových stránkách: www.valachbajkteam.cz. Náš tým zrealizoval značené cyklostezky v okolí Kašavy a Lukova, které si můžete nastudovat na stránkách: lukovskecyklostezky.webnode.cz. Na závěr bych chtěl poděkovat všem našim sponzorům za materiální a finanční pomoc a také rodinným příslušníkům, kteří nás podporují a tolerují, že na kole při tréninku a závodech trávíme hodně volného času," uzavřel Tomáš Minařík.