Luhačovice sehrály proti Slavoji parádní napínavou bitvu, ovšem se špatným koncem. Nestačilo ani vedení 2:0 v úvodu střetnutí. V poslední dvojici se nedařilo Františku Svobodovi, jenž prohrál o 58 kuželek. „Tím jsme zároveň prohráli i celý zápas. Je škoda i výpadku Pavla Kubálka na poslední dráze. Určitě měl na to uhrát o třicet kuželek víc. Je to škoda, protože nyní už budeme soutěž jen dohrávat,“ posteskl si vedoucí lázeňského celku a šestého týmu prvoligové tabulky Vlastimil Červenka. „Je to sport a ne nadarmo se říká, že štěstí přeje připraveným. Nebyli jsme na jaro tak nachystaní, jak jsem si původně myslel,“ posteskl si.

Přestože zápas nepostrádal dramatičnost a vyrovnanost, ani jeden z týmů nedosáhl magických šesti set shozených kuželek. Nejblíže k tomu měl luhačovický Michal Markus se svými 598 kolky. „Hrál pěkně, ale na Slavoji není úplně lehká kuželna. V souboji dvou jedniček týmů jde především o to porazit soupeře. Hraje se na jistotu a méně se riskuje,“ vysvětlil Červenka.

Sestupující družstvo kuželkářek Zlína chtělo dohrát soutěž důstojně. Ovšem proti Jičínu se jim duel vůbec nevydařil a podlehly o 149 kuželek 1:7. „Soupeřky hrály dobře. Jde vidět, že se u nás naučily hrát a nedaly nám šanci. Jediné pozitivum je mladá Dita Trochtová, která uhrála v posledních dvou zápasech své body. Příští rok by ve druhé lize mohla být platnou hráčkou,“ věří vedoucí zlínského celku Jaroslava Matějíčková.