Fatra po úvodním rozpačitém setu zabrala a ruského favorita několikrát zatlačila, ale nic platné to bronzovému celku minulé extraligové sezony nebylo. Světelná tabule ukazovala za 74 minut skóre 0:3.

„Ale my moc dobře věděli, co nás čeká," říká kapitán Zlína Pavel Bartoš.

Přijel volejbalový gigant. Mohl být výsledek lepší?

Bylo jasné, že to bude náročný zápas. V prvním setu jsme byli hodně nervózní, v dalších už jsme myslím nepodali špatný výkon.

Dynamo mělo velkou výškovou převahu. Daly se jejich útoky nějak účinně bránit?

Samozřejmě to nebylo jednoduché. Jediné, co se s tím dalo dělat, bylo to, že jsme museli být mnohem více soustředěnější v poli.

V druhé sadě jste vedli 23:22. Je asi škoda, že jste neuhráli alespoň jednu sadu, co?

Bohužel to nevyšlo. Moc jsme to chtěli, nedá se nic dělat. Je to velká škoda, měli jsme to už dotáhnout do vítězného konce.

Dynamo má hvězdnou soupisku. Který hráč vás nejvíce zaujal?

V podstatě všechny znám. Ale pro mě byl vždycky idol Sergej Grankin. Možná trochu lepší výkon mohl podat Zajcev. Ale asi nebyl ve své kůži, na mistrovství se totiž zranil.

Občas se zdálo, že Moskva hraje na půl plynu. A pak najednou udělala bodovou šňůru. Čím si to vysvětlujete?

Myslím, že tohle je prostě ruský styl. Takhle hrají vždycky. Jsou jako stroje.

Přišlo přes tisíc diváků. Je to asi velký rozdíl oproti extralize, že?

Ano, bylo to výborné. Jsme určitě spokojeni, atmosféra byla pěkná. Fanouškům moc děkujeme, že přišli a podpořili nás. Hodně nám to pomohlo.

I když jste jasně prohráli, myslíte, že vám tento zápas pomůže do dalších zápasů?

Určitě jo. Dva sety jsme proti nim hráli dobře. Tahle konfrontace pro nás může být jen pozitivní.