„Pomohl nám nezájem klubů, mimo jiné odhlášení ze soutěží rezervy extraligového Zubří," označil za klíčové trenér Napajedel Lubomír Lukačovič. „Rozhodli jsme se jít jinou cestou. Přihlásili jsme do soutěží béčko dorostu a volní hráči pomohou okolním klubům," potvrdil sekretář zuberské házené Michal Balhárek.

V Napajedlech už měli signály o možné záchraně již před koncem soutěže. „Doufali jsme v ni a jsme za ni moc rádi. Nebylo by snadné se vracet z kraje," přiznal kouč Fatry.

Na rozdíl od uplynulého ročníku Napajedla již nečekají duely s celky z jižní Moravy, ale sever. „Házená na severu je trošku lepší, je čitelnější. Naopak jih je vyrovnanější a nevyzpytatelnější. A vztahy vůči nám nebyly vůbec dobré," má v živé paměti Lukačovič.

Severní skupinu Moravy budou hrát postoupivší Velká Bystřice s Uničovem. „Soutěž vedle nás doplnili i Luhačovicemi. Už se těšíme na zcela nové soupeře," netají se Lukačovič, který nyní dělá maximum, aby udržel stávající kádr.

„Velký tlak je na návrat u nás hostujících zlínských hráčů, které bychom chtěli nějakou formou udržet. Již nyní se můžeme těšit z návratu úderné spojky Kamila Nogy a uděláme maximum, abychom se dohodli na pokračování kariéry Zdeňka Kašného, alespoň pro domácí zápasy," netají se trenér, který věří, že jeho tým už nebude mít v příští sezoně problémy se záchranou.

„Už přípravu musíme pojmout mnohem zodpovědněji, i proto začneme už v polovině července," dodal Lubomír Lukačovič.