„Na závod se moc těším. Vím, že to nebude nic lehkého, protože na startu se opět sjede celá tuzemská špička, ale já bych rád potvrdil své třetí místo v celkovém pořadí, a vytvořil si tak co nejlepší výchozí pozici pro poslední závod, kterým bude náročná a nevyzpytatelná Bohemka,“ říká ke svým ambicím otrokovický pilot.

Příbramská soutěž loni oslavila své třicáté narozeniny. V pátek odpoledne proběhne v prostoru servisu na letišti ve Dlouhé Lhotě technická přejímka, první etapa začne o den později. Oproti předchozím ročníkům se fanoušci i závodníci mohou těšit na řadu novinek v podobě některých nových rychlostních zkoušek. „V Příbrami jsem dosud startoval jen třikrát. Je to hezká soutěž s řadou dlouhých a úzkých rovinek. Uvidíme, jak se její charakter změní,“ pokračuje Valoušek.

Na rozdíl od řady soupeřů bude mít k dobru jeden sprintový závod na Vyškovsku, v němž se od poslední soutěže velkého mistrovství, kterou byla Barum Czech Rally Zlín, představil. A nevedl si zle. Se svým produkčním mitsubishi se jako jediný vměstnal mezi nejlepší pětici, kde jinak kralovaly vozy specifikace Super 2000. „Udržel jsem se v tempu a opět jsem si zvykl na přechod z dvoutisícovky do produkčního auta,“ pochvaloval si 30letý závodník.

Velké představení se od něj čeká i na Příbramsku. Někdejší účastník juniorského mistrovství světa totiž zazářil už na srpnové Barumce, kde coby druhý nejlepší Čech obsadil šesté místo absolutní klasifikace. „Toto sice bude úplně jiný závod, ale já jsem rád za každou soutěž, kdy se můžu poměřit s Romanem Krestou, Vencou Pechem a dalšími,“ nechal se slyšet otrokovický jezdec.