„Byl to strašně vyrovnaný zápas. Vše rozhodl míč, který bych na mečbol nečekal,“ připustil šťastný hlavní kouč mužského národního mančaftu Jiří Novák.

Vstup do zápasu byl špatný. A to hodně. Jeho svěřenci doháněli ztrátu 2:7, později dokonce 4:11. Manko v úvodním dějství maximálně stáhli na čtyři body.

„Neměli jsme krev v očích. Projevilo se to v útoku, naše úspěšnost byla na úrovni krajského přeboru,“ láteřil Novák nad úvodním setem.

Následující dvě sady po velice vyrovnaných dějstvích patřily domácím borcům, kteří se stejně jako české reprezentantky mohli spolehnout na parádní zlínské publikum.

„Zvedli jsme se hlavně v útoku. Začali jsme být trpělivější, hrát chytřeji. V koncovkách jsme vždy zahráli dvě tři dobrý taktický věci,“ těšilo Nováka zlepšení.

Finové vyrovnali na 2:2 na sety. V první polovině pátého dějství měli mírně navrch, Češi ale vždy úspěšně dotahovali. Sice ztratili náskok 13:11, koncovku ale nakonec dokázali ustát.

„V tiebreaku se to tahalo. Uletěl jim jeden příjem z plachty. Tím lépe pro nás,“ radoval se po konci téměř dvou a půlhodinového středečního dramatu.

Češi mají po dvou odehraných zápasech Golden Europaen League pět bodů, druzí Finové body čtyři.

Golden European League, 2. zápas

Česká republika – Finsko 3:2 (16, -22, -23, 23, -14)