Nejcennější kovy vybojovaly české reprezentantky Alexandra Kábrtová vkategorii aspirantů a Veronika Bayerová mezi juniorkami. „Saša předvedla skvělý výkon. Vprvním zápase porazila svou soupeřku KO vprvním kole a ve finále se setkala se svou rivalkou zpražského oddílu. Ipřes to, že si hned vprvním kole poranila koleno, podařilo se jí zápas vyhrát a získat tak první místo,“ informoval šéftrenér zlínského oddílu taekwonda WTF Svatopluk Štípek.

Podobně úspěšná byla iBayerová, která nejdříve porazila soupeřku zNěmecka, a ve finále se pak rovněž utkala se závodnicí zhlavního města. Zlínská reprezentantka vyhrála předčasně díky dosažení stropu dvanácti bodů. Ostatním krajským sportovcům se sice nepodařilo vkonkurenci dalších protivníků zNěmecka, Slovenska, Maďarska a Litvy dosáhnout až na nejvyšší příčku, získali však cenné zkušenosti do dalších zápasů. Stříbrnou medaili vybojoval Martin Sedlář a bronzový úspěch zajistil MiroslavNovák.

Tato akce byla zároveň zakončením letošní sezony, která byla pro sportovce itrenéry zlínského oddílu vskutku nabitá. Kromě účasti na turnajích České Národní ligy, mají zlínští taekwondisté vletošním roce na kontě také zahraniční výjezdy do Holandska, Německa nebo Chorvatska. „Ina těchto evropských turnajích jsme byli úspěšní a podařilo se nám získat medailová umístění,“ připomněl Štípek.

Klub Taekwondo WTF Zlín se vletošním roce stal také pořadatelem mezinárodního turnaje olympijských nadějí „CEFTA ZLÍN 2007“. Vturnaje změřilo své síly téměř 150sportovců nejen zČeské republiky, ale také zNěmecka a Slovenska. Byl podporován Českým olympijským výborem, městem Zlín a Zlínským krajem. Rovněž byl zařazen mezi turnaje NTL (Národní ligy taekwondo).

Zlínské taekwondo WTF se vtomto roce neomezilo pouze na závodění, sportovci se předvedli také na listopadové přehlídce bojových umění– Budoshow. „Vletošním roce zde vystupovali spíše mladší členové týmu, předvedli přerážení desek a ytongů, ukázky žákovských sestav a kopových technik. Vžádném případě nezklamali a jejich vystoupení sklidilo velký ohlas. Díky těmto akcím získává taekwondo WTF ve Zlíně stále větší popularitu a počet mladých sportovců vklubu narůstá,“ pochvaluje si šéf zlínského klubu.