Caise tak znovu po roce připravil o lepší umístění defekt, zatímco minulý rok přišel v poslední rychlostní zkoušce, tak letos přišel už během druhého závodního dne. „Defekt přišel po moji chybě, což člověka zabolí i vzhledem k tomu, že nedělní etapu jsme vyhráli,” přiznává český jezdec.

Společně s navigátorem Igorem Bacigálem si tak dojeli pro konečné sedmé místo, když se dokázali v neděli dostat před čtyři soupeře. “Igor a kompletní tým jsme do toho dali všechno. Opravdu se nám dařilo, což myslím šlo poznat i na nedělních časech,” pokračuje Cais.

„Bylo vidět, že všichni jeli na limitu, protože tempo bylo jedno z nejvyšších, které jsem kdy jel. Bylo to nejspíše i počasím, protože byl nádherně teplý asfalt. Grip a přilnavost byla obrovská,” vysvětluje čerstvě čtyřiadvacetiletý závodník.

S jakými pocity bude Cais vzpomínat na letošní ročník Barum Rally? „Za nás trochu smutná, ale krásná soutěž. Musím poděkovat všem našim partnerům, divákům i rodině, protože nás hnali dopředu a atmosféra byla úplně neuvěřitelná. Člověka lidé tlačili dopředu,“ uzavírá Cais.