Zlínští volejbalisté nedokázali navázat na jednoznačnou výhru v Odolene Vodě. A i když víkendový duel se Severočechy skvěle rozehráli, v dalších setech se soužili a nakonec padli v tie-breaku.

„Je to hlavně strašná škoda. Ztratili jsme doma dva body, které nám budou chybět. Nebudeme ale sklápět hlavu a pokusíme si nějaké vzít zpět proti silnějším týmům,“ říká zlínský blokař Michal Čechmánek.

Porážka 2:3 hryzala všechny domácí borce. Nespokojená byla také třiatřicetiletá opora Fatry. Čechmánek patřil ve zlínské sestavě k nejlepším, přes ani on nedokázala nakopnout přibržděný tým. „Nechali jsme soupeře až moc rozjet,“ ví zlínský tahoun.

Moravané přitom vstoupili do utkání 7. kola výborně a první sadu ovládli 25:15. Pak se však domácí borci ukolébali, čehož odhodlaný protivník dokonale využil. „Víme, že žádný zápas není snadný. Myslel jsem si, že budeme přesnější a zodpovědnější. Bohužel jsme nedokázali náš výkon zkonsolidovat. Naopak soupeře jsme nechali rozehrát,“ říká Čechmánek. „Hosté přišli na distribuci našeho nahrávače. Lépe četli naši hru, to jim svědčilo. Pak na nás přišla smůla, rozostřila se nám celá obrana,“ přidává zklamaně.

Podle šéfa zlínské lavičky Macka jeho svěřence nezaskočila hra Ústí na dvě libera jako spíše špatný výkon nového slovenského nahrávače Bartáka. „Je to talent, šikovný kluk. Maká na sobě, chce pracovat a něco dokázat. Akorát mu to někdy nejde tak, jak by si sám představoval. Jsem ale přesvědčený, že půjde nahoru,“ říká Čechmánek.

Stabilní výkonnost ovšem nedokáží udržet ani další klíčoví borci Fatry. „Proti Ústí to v některých momentech zápasu uletělo nahrávači, jindy to zase nejde smečaři nebo univerzálovi. Bohužel ještě nejsme tak zkoordinovaní. Nevíme, co od sebe máme očekávat,“ přiznává Čechmánek.

Sám se paradoxně cítí fyzicky dobře. „Samozřejmě taky občas udělám chybu, ale když se podívám na statistiky, může se mnou vedení klubu být spokojené,“ tvrdí opora Zlína.

I Čechmánek samozřejmě moc dobře ví, že volejbal je kolektivní sport a nejdůležitější ze všeho jsou výsledky mužstva.
Ty sice nejsou až tak špatné, horší je kolísavá forma a zbytečně ztracené body s papírově slabšími soupeři. Volejbalisté Fatry měli dopadnout lépe v zápasech s Benátkami nad Jizerou, ČZU Praha i naposledy s Ústím nad Labem. „Porážka se v hlavách špatně rozložím, teď jsme pod tlakem,“ ví Čechmánek. „Pokud bychom s Ústím vyhráli, všechno by to bylo klidnější. O to víc teď budeme muset makat,“ pokračuje třiatřicetiletý blokař.

Zlínští budou mít nyní na pilování formy dva týdny, neboť jejich víkendový duel v Liberci byl kvůli výpravě zlínských studentů na Evropské hry do Barcelony přeložen na 23. listopadu.

Série těžkých zápasů pak pokračuje proti třetímu Kladnu a čtvrtému Karlovarsku. Místo posunu v tabulce tak čeká Mackovy svěřence spíše tabulkový propad. „Hlavně doma musíme vyhrávat. Podobné kolapsy si příště nemůžeme dovolit,“ uvědomuje si Čechmánek, který ale ani po zpackaném střetnutí neztrácí víru v postup do play-off. „První čtyři týmy jsou sice vyrovnanější, zbytek týmů je ale na tom podobně, takže šance je pořád veliká,“ dodává.