V dějišti si k úterní 21. hodině vyzvedlo itinerář přes 120 závodníků.

„Ale další zůstali kvůli zácpě na dálnici ještě na cestě, další se mohou prezentovat ještě ve středu ráno. Podle všeho dorazí kompletní přihlášená špička, první nepřihlášenou posádkou je totiž až ta s číslem 66 – Slováci Hanuš s Timkem. V součtu se nám zatím oficiálně omluvilo jen šest pilotů," upřesnil Petr Linhart, člen organizačního výboru.

Včera odpoledne měli fanoušci automobilového sportu skvělou možnost získat podpisy největších hvězd soutěže, když v obchodním centru Zlaté jablko rozdávalo autogramy na dvacet posádek.

Asi pěti stovkám příchozím rozdali podpisy mimo jiné tovární pilot Škody Motorsport Jan Kopecký, stejně jako obhájce a lídr aktuálního pořadí ME Polák Kajetan Kajetanowicz, jenž poveze na svém voze číslo jedna.

„Nechyběla zde kompletní česká špička jako jsou stálice Tarabus, Valoušek, Kostka či Tlusťák," doplnil tiskový mluvčí akce Roman Ordelt.

Vše zásadní pro závodníky 46. ročníku Barumky začne sice až v závěru pracovního týdne, ovšem už dnes a zítra je čekají seznamovací jízdy s nástrahami 15 rychlostních zkoušek na osmi úsecích v celkové délce téměř 230 kilometrů.

V pátek dopoledne je připravena kvalifikační zkouška a shakedown na úseku mezi Pohořelicemi a Komárovem, v 16 hodin přijde na řadu slavnostní start na náměstí Míru ve Zlíně.

Po exhibičních soutěžních jízdách historických vozů (do 18.30 hodin) odstartuje za tmy (21.00) hlavní závod na městské rychlostní zkoušce v centru Zlína. Vítězná posádka po absolvování nástrah 740 kilometrů dorazí do cíle opět před radnici města Zlína v neděli po 16. hodině.