Úspěšný 39letý triatlonista z Malenovic, který se každoročně řadí mezi zlínskou sportovní špičku, potvrdil i vloni svou sportovní výkonnost. Mezi jeho největší úspěchy patří zejména zlaté a stříbrné medaile z MČR, zlato v Českém poháru a zlato v maratonech v Pardubicích a Prievidzi. Mistrovský titul získal také na MS Bigman v Praze.

„Je to samozřejmě něco jiného než klasická anketa mezi triatlonisty či výsledky v nějakém závodě. Jde o propagaci triatlonu, který stále patří mezi mladé sporty a každá zmínka o něm může pomoci," říká vítěz, který je přesvědčen, že souběh tří klasických sportů, tedy plavání, jízdu na kole a běh, může dělat úplně každý.

„Ti, co jednou objeví triatlon, už u něj většinou také zůstanou. Je to těžký sport, ale krásný," pousmál se Vabroušek.

Co jako sportovec města dostal? „Žádnou finanční odměnu, pokud myslíte tohle. Šlo o věcné ceny, které dostali i další sportovci z nominované desítky. Já jsem měl navrch pouze skleničky od města Zlín jako vyhlašovatele celé ankety," prozradil sportovec.

Petra Vabrouška čekají v nejbližší době cyklistické závody v rámci zpestření tréninkové přípravy a další Ironman v půlce dubna v Jihoafrické republice.

Desítku nejúspěšnějších sportovců města Zlína dále doplnili atletka Kateřina Hálová, vzpěrač Lukáš Hofbauer, hokejista Antonín Honejsek, orientančí závodník Jiří Hradil, in-line hokejista David Hrazdíra, Zoltán Kanát, který se věnuje silovému trojboji, lyžařka Klára Křížová, Beáta Polišenská s disciplínou ploutvové plavání a plavkyně Markéta Strapková. Cenu primátora Zlína Miroslava Adámka si v kategorii mládeže odnesla tenistka Barbora Miklová.

Nejúspěšnějším kolektivem zdravotně postižených sportovců se stal Sledge hokejový klub LAPP Zlín a nejúspěšnějším sportovním kolektivem HC Zlín družstvo starších dorostenek házená.

Cenu za mimořádný přínos zlínskému sportu získal František Mudřík, který se zasloužil o založení organizované sálové cyklistiky ve Zlíně. Desítky let se věnuje práci s mládeží jako trenér. (red)