„Je to parádní výsledek, se kterým jsme ani moc nepočítali. Každopádně našim přáním bylo jet soutěž na sněhu, což se nám částečně vyplnilo. Mám totiž tyto podmínky velmi rád, navíc nám pomohla i znalost místních podmínek a skvěle připravené auto.

Ptát se na funkčnost vozu je asi zbytečné, že?

Ano. Náš vůz byl totiž skvěle připraven a po celou dobu vše fungovalo, jak mělo. Auto, kluci v servisu, prostě vše na výbornou.

Vaše jízda byla velmi dravá, ale přitom rychlá. Brali jste tuto akci především jako show?

Ano, tahle akce byla jistě pro všechny parádní show, jak se již na závěr sezony patří. Snažil jsem se divákům předvést, jak se říká nějaký ten bok a projíždět zatáčky hodně zeširoka. Na klasické zkoušce jsme ale jeli na jistotu.

Co říkáte na diváckou kulisu?

Obrovské množství diváků především kolem dostihovky pro nás nebylo překvapením. Zdejší kraj je prostě rallye zaslíbený. Vždyť se říká, že pomalu v každé druhé garáži zde stojí nějaký závoďák. Atmosféra je na moravských soutěžích obecně lepší, než například někde v Čechách.

Blíží se vánoční svátky, jak je budete trávit?

Rozhodně společně s rodinou. Vidím to tak na nějaké lyžování a jiné podobné společné aktivity.

Jaké jsou Vaše plány na další sezonu?

Vše se bude samozřejmě odvíjet od financí, což je vždy podstatná věc. Máme ale v plánu účast minimálně na závodech Rallysprintů, které se pojedou na Moravě. V případě dobrých výsledků pak budeme uvažovat o rozšíření našeho programu.

Autor: Jiří Hejtmánek