Zvítězil Martin Kučera. Osmatřicetiletý Brňan zaběhl čas 33:39. Druhou příčku obsadil se ztrátou pětasedmdesáti sekund Adam Zenkl z Vysokého Mýta, bronzovou pozici vybojoval Jan Kohut (Blansko, 35:02).

 ,,Úvodní pasáž trati byla situována do průmyslového areálu Fatry Napajedla. Poté se běželo na nedaleký kopec Makovou a odtud přes Spytihněv po hlavní silnici zpět do cíle v Napajedlech,“ popsal trať zkušený Milan Merva.

Ten také upozornil na klíčové momenty. ,,Po startu se vpředu vytvořila čtyřčlenná skupina. Z ní se ale brzy odpoutal Martin Kučera. Já jsem se pohyboval ve druhé skupině. Ta se také záhy roztrhala. Na desátém místě jsem se ocitl v průběhu čtvrtého kilometru a už jsem na něm zůstal až do konce závodu,“  informoval  zlínský běžec Merva.    

Závod žen ovládla osmadvacetiletá Martina Vévodová ze Švábenic, jež dominovala časem 39:56. Stříbrná zlínská Helena Kotopulu za ní zaostala o jednadvacet sekund. Třetí doběhla další atletka ze Zlína Jana Žaludková (45:07). Michaela Brázdilová z Fryštáku brala za čas 45:50 čtvrté místo a Jana Bílková (Zlín, 48:42) získala pátou pozici.

,,Závod v Napajedlech byl pro mě posledním tréninkem před Moraviamanem,“ prozradila nejúspěšnější žena z našeho kraje v Napajedlech Helena Kotopulu.

Zlínská běžkyně podala dobrý výkon. ,,Do začátku osmého kilometru jsem byla na čele s Vévodovou. Martina poté zrychlila, já jsem si ovšem hlídala svoje tempo. Přestože jsem skončila druhá, tak jsem s výsledným časem spokojená. Těžká trať, kdy na ní nejprve bylo v lese dlouhé náročné stoupání a potom táhlý seběh, mi totiž moc nevyhovovala,“ přiznala Kotopulu.