Tentokrát se světová špička představila v italském Ligninu. Zlínští si z Apeninského poloostrova odvezli tři cenné kovy, řadu osobních rekordů a jednu nominaci na juniorské mistrovství světa.

Nejúspěšnější juniorskou závodnicí zlínského potápěčského klubu se stala Beáta Polišenská, která obsadila stříbrnou příčku na tratích 50 a 200 metrů BiFi (krátké ploutve). Nádavkem ještě přidala bronz v disciplíně 100 metrů BiFi. Svými výkony si upevnila místo v juniorské reprezentaci a byla nominována na prázdninové mistrovství světa na Mallorce.

Další úspěšnou zlínskou závodnicí se překvapivě stala Kateřina Kuldová, která obsadila pátou a osmou příčku na tratích 200 a 100 metrů BiFi . Mezi juniorkami se blýskla i Alena Absolónová novými osobními rekordy v disciplínách 50 metrů PP (ploutvové plavání) a 400 metrů RP (rychlostní plavání), v nichž skončila těsně za elitní desítkou.

Nová zlínská posila z Nového Jičína Radka Svobodová zatím hledá optimální formu, což dokazují výsledky na sedmém a desátém místě. „Její nominace na juniorské mistrovství světa je zatím pozastavena a rozhodovat se bude v dalším závodě,“ prozradil předseda oddílu TZP Nemo Petr Polišenský.

V Ligninu se neztratili ani zlínští junioři. Ve světové konkurenci se prosadil pátým místem na trati 100 metrů RP především Jan Mikl, jenž svůj výkon vyšperkoval novým osobním rekordem. V disciplínách 50 metrů RP a 200 metrů PP obsadil 11. a 12. příčku. Ve velmi dobrém světle se představil i zlínský debutant v závodě Světového poháru Roman Švagra, a to zejména v disciplíně 100 metrů RP.

š„Jednalo se o našeho nejmladšího reprezentanta, který se při své premiéře umístil v nejlepší dvacítce. Jeho zlepšení bylo velmi příjemným překvapením pro všechny hloubkové trenéry,“ pochvaloval si Polišenský.

Naopak smůlu měla štafeta dívek v závodě na 4×100 metrů PP, když od třetího místa ji dělila jen jediná desetina sekundy. Druhého podniku Světového poháru se zúčastnilo 381 plavců z 64 nominovaných klubů. Již bez plavek nové generace byly vytvořeny dva nové světové rekordy na tratích 100 a 200 metrů BiFi. Další kolo, v němž se Zlínští představí, proběhne v polovině května v Berlíně.